Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 23.03.2021 19:43
Czarna Wdowa Disney+
1430V

Czarna Wdowa z jednoczesną premierą w kinach i Disney+. Korporacja opóźnia debiuty filmów

Disney właśnie potwierdził wiadomość, na którą wielu widzów czekało od miesięcy. „Czarna Wdowa” nie zadebiutuje wyłącznie w kinach, a Disney zdecydował się na jednoczesną premierę w Disney+. Film będzie jednak dodatkowo płatny.

Od miesięcy czekaliśmy na tę decyzję. Disney nie zamierza przekładać potencjalnych hitów z Marvel Cinematic Universe i choć dzisiaj kolejny raz poznaliśmy nową daty debiutu produkcji, to jednak jest to ostateczne opóźnienie.

Gdy Warner Bros. ogłosił wielki powrót do kin, Disney właśnie potwierdził, że „Cruella” oraz „Czarna Wdowa” zaliczą podwójne premiery – jednocześnie w kinach oraz w Disney+. Widzowie streamingowej platformy będą musieli zapłacić za dostęp do filmów.

To nie koniec ciekawych informacji, ponieważ „Luca” (sprawdźcie zwiastun), czyli najnowsza animacja Pixara zostanie udostępniona wyłącznie w Disney+ – jednoczesna premiera odbędzie się 18 czerwca. Wcześniej na identyczny ruch zdecydowano się w przypadku „Co w duszy gra”.

Tak prezentują się nowe daty premier filmów Disneya:

  • „Cruella” – 28 maja 2021
  • „Czarna Wdowa” – 9 lipca 2021
  • „Free Guy” – 13 sierpnia 2021
  • „Shang Chi and the Legend of the Ten Rings” – 3 września 2021
  • „King’s Man: Pierwsza misja” – 22 grudnia 2021
  • „Deep Water” – 14 stycznia 2022
  • „Śmierć na Nilu” – 11 lutego 2022

Aktualnie nie potwierdzono, jak będzie wyglądać sytuacja z innymi historiami, ale Disney chce dostarczyć produkcje do jak najszerszego grona odbiorców i korporacja będzie „eksperymentować”, by mieć pewność, że wszyscy zainteresowani zobaczą filmy.

Zaprezentowano także nowy plakat „Czarnej Wdowy”

Źródło: https://deadline.com/2021/03/black-widow-cruella-disney-plus-theaters-day-and-date-release-1234720116/

Tagi: cruella Czarna Wdowa Disney Disney+