Iza Łęcka Iza Łęcka 24.03.2021 08:15
John Wick 4
1356V

John Wick 4 i 5 bez głównego twórcy. Poznaliśmy szczegóły prac nad nowymi historiami

Scenarzysta trzech pierwszych części serii „John Wick” nie został zaangażowany w prace nad nowymi obrazami. Derek Kolstad podzielił się nieoczekiwaną nowiną, a dodatkowo poznaliśmy szczegółowe informacje dotyczące „John Wick 4” i John Wick 5”.

Od czasu premiery pierwszego filmu w 2014 roku, seria „John Wick” cieszy się sporym zainteresowaniem, a jednym z ojców tego sukcesu jest Derek Kolstad. Scenarzysta stworzył historię do wszystkich jak dotąd wydanych części serii, tymczasem jak potwierdził redakcji Collider, obecnie nie jest zaangażowany w nowe projekty.

Derek Kolstad stwierdził, że „nie była to jego decyzja”, dając jednocześnie do zrozumienia, że nie będzie już pracował nad . Twórca nadal ma dobry kontakt z Daviden Leitchem (producentem) i Chadem Stahelskim (reżyserem), jednak inny zespół zajął się kontynuacją opowieści o mordercy.

Collider donosi również o pracach na planie „John Wick 4” – Keanu Reeves z ekipą filmową rozpocznie kręcenie scen do nowej historii już w czerwcu. Tym razem zespół będzie podróżował po świecie, bowiem zdjęcia będą odbywały się w Berlinie, Paryżu, Japonii oraz ponownie w Nowym Jorku.

Redakcja potwierdza również, że swego czasu nad fabułą „John Wick 4” pracowało kilku twórców, jednak aktualnie głównym scenarzystą jest Mike Finch („Blood Brother”, „Predators”, „Hitman: Agent 47”). Jeśli nic nie stanie na przeszkodzie, to czwarta przygoda bezwzględnego zabójcy zadebiutuje na wielkim ekranie 27 maja 2022 roku.

W pierwotnym zamyśle Lionsgate planowało przygotowanie „John Wick 4” i „John Wick 5” jednocześnie, tak by nowe widowiska były dostarczane na rynek systematycznie, a prace nie kolidowały z wypełnionym terminarzem Keanu Reevesa. Pandemia jednak zmieniła plany wytwórni i latem będzie kręcona wyłącznie czwarta odsłona.

Źródło: https://collider.com/john-wick-4-the-continental-tv-series-updates-derek-kolstad-interview/
https://collider.com/john-wick-4-filming-story-details/

Tagi: Derek Kolstad John Wick John Wick 4 John Wick 5 Lionsgate Mike Finch