Iza Łęcka Iza Łęcka 07.08.2020 08:12
John Wick 5
3040V

John Wick 5 oficjalnie. Lionsgate z kolejną misją dla Keanu Reevesa

Keanu Reeves w przyszłym roku na dłużej przywdzieje dopasowany garnitur i zajmie się eliminacją wyznaczonych celów. Lionsgate nie mogło nakręcić czwartej część serii „John Wick”, tymczasem od razu zapowiedziało piątą odsłonę. Filmy będą kręcone już na początku przyszłego roku.

Branża filmowa dopiero wraca do życia, a pierwsi aktorzy wracają na plany filmowe - Lionsgate również należało do grup filmowych, które musiały przełożyć plany produkcji, a tym samym premiera czwartej części serii „John Wick” również się opóźniła. Wytwórnia planuje jednak wykorzystać nadarzającą się okazję - gdy Keanu Reeves już wcieli się w niebezpiecznego zabójcę i zajmie się eliminowaniem przeciwników, od razu zostaną nakręcone dwa filmy.

„John Wick 4” i „John Wick 5” będą przygotowane jeden po drugim na początku roku, gdy tylko aktor będzie mógł zająć się nowym projektem. Obecnie kręcony jest inny film z udziałem Reevesa, czyli „Matrix 4” dla Warner Bros.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem Lionsgate, „John Wick 4” zadebiutuje 27 maja 2022 roku, tymczasem trwają prace nad dokończeniem obu scenariuszy. Wytwórnia wcześniej zapowiedziała przygotowanie serialu w niezwykle popularnym uniwersum, choć owa historia skupi się na innym bohaterze i zadebiutuje dopiero za kilka lat. Keanu Reeves ma być zaangażowany w rozwój serii, ale wciąż nie potwierdzono, czy aktor trafi na plan serialu.

Źródło: https://deadline.com/2020/08/john-wick-5-confirmed-by-lionsgate-sequel-will-be-shot-back-to-back-with-fourth-installment-1203006611/

Tagi: john wick John Wick 4 John Wick 5 Keanu Reeves Lionsgate