Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 22.03.2021 15:01
PS3 PSVita PSP
3181V

PS3, PSVita i PSP mają utracić dostęp do PlayStation Store. Sony całkowicie rezygnuje ze starszych platform

Nie mamy najlepszych informacji dla graczy, którzy sympatyzują ze starszymi platformami Sony. Producent PlayStation ma według najnowszego raportu zamknąć dostęp PSN dla PS3, PS Vity oraz PSP. Gracze nie będą mogli dłużej kupować tytułów na znane platformy.

Sony już pod koniec zeszłego roku zaskoczyło graczy rezygnując z dostępu do cyfrowych sklepów na starszych platformach przez witrynę i aplikację PlayStation Store. Jest to jednak dopiero początek, ponieważ Sony chce całkowicie odciąć urządzenia od cyfrowego sklepu.

Redakcja The Gamer otrzymała wiadomość od zweryfikowanego źródła, według której PlayStation 3, PlayStation Vity i PlayStation Portable już wkrótce stracą dostęp do PlayStation Store.

Już 2 lipca PS3 i PSP mają zostać odcięte od PlayStation Store, a posiadacze PS Vity otrzymają dostęp do PSS  tylko do 27 sierpnia. Od tego dnia Sony całkowicie usunie wspomniane platformy z cyfrowego sklepu, więc nie otrzymamy możliwości kupowania gier oraz dodatków.

Sony ma potwierdzić wiadomość pod koniec marca. Gracze będą mieć jeszcze kilka tygodni na zrobienie zakupów – później jedyną opcją będzie sięgnięcie po fizyczne wersje tytułów, których ceny na pewno mocno wzrosną.

Źródło: https://www.thegamer.com/ps3-vita-psp-stores-permanently-closed/

Tagi: playstation 3 playstation portable playstation store playstation vita ps3 PSP psvita