Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 21.03.2021 13:29
RE Village
1926V

Resident Evil Village z nowymi szczegółami! Wiemy, kiedy pojawi się demo i co będzie zawierać

W trakcie dzisiejszego pokazu ujawniono kilka nowych informacji nt. Resident Evil Village.

Zgodnie ze wcześniejszymi zapowiedziami na pokazie Play! Play! Play! pojawił się Capcom odpowiedzialny za Resident Evil Village. Japończycy postanowili nie udostępniać nowych materiałów z gry, lecz zdradzili kilka interesujących szczegółów, które powinny zainteresować osoby oczekujące nowej przygody Ethana Wintersa.

Po pierwsze, nowa wersja demonstracyjna gry (pierwsza z nich wciąż jest dostępna jedynie na PlayStation 5) zostanie udostępniona wiosną - powinno to nastąpić w następnym miesiącu kalendarzowym. Demko skupi się na walce z przeciwnikami bronią białą, jak i palną. Zainteresowani mają przetestować nie tylko nowe mechaniki, ale także adaptacyjne triggery w PS5, które będą w przypadku każdego wyposażenia zachowywać się diametralnie inaczej.

Twórca Resident Evil Village zaznaczył, że ósma część marki czerpie garściami z Resident Evil 4 - mowa tutaj przede wszystkim o projekcie lokacji, za które tak dużo osób polubiły "czwórkę". Ponadto, omawiana pozycja nie będzie narzucać nam, z jakiej giwery mamy korzystać. To my sami zdecydujemy, czy chcemy korzystać z pistoletu, karabinu szturmowego, karabinu snajperskiego, strzelby, czy nawet łopaty.

Sporo zagadek będzie miało kilka rozwiązań, więc Resident Evil Village ma nie być aż tak liniowy, jak miało to miejsce w Resident Evil VII: Biohazard. Widoczny na materiałach kupiec ma na imię Duke i będzie można kupić od niego nie tylko broń i amunicję, ale także narzędzia i plany pozwalające tworzyć dodatkowe rzeczy.

Resident Evil Village trafi na rynek 7 maja.

 

Źródło: https://twistedvoxel.com/resident-evil-village-combat-focused-demo/

Tagi: Capcom Resident Evil Village