Iza Łęcka Iza Łęcka 19.03.2021 07:01
Evolution Championship Series Sony
2591V

Sony kupiło EVO. PS5 ma być idealnym miejscem dla fanów bijatyk

Sony chce mieć pewność, że fani bijatyk, decydując się na platformę, będą sięgać po PS5. Japończycy podjęli kolejną współpracę, której efektem jest zakup Evolution Championship Series. EVO nadal będzie imprezą przygotowaną z myślą o graczach z różnych konsol, choć część wydarzeń będzie odbywać się tylko na PlayStation 5.

Sony Interactive Entertainment ogłosiło bardzo interesującą wiadomość. Korporacja nawiązała współpracę z RTS, by wspólnie przejąć EVO, czyli turniej zrzeszający sympatyków bijatyk. Od 1996 roku Evolution Championship Series odbywało się regularnie, stając się fenomenem na skalę światową, który łączył elementy rywalizacji z pasją, jaką są gry.

„Dziś mamy przyjemność ogłosić kolejny rozdział w historii PlayStation i Evo, największego i najdłużej trwającego na świecie turnieju bijatyk”.

Współzałożyciele Evo, Tom i Tony Cannon, pozostaną zaangażowani w rolę doradców, by zapewnić, że inicjatywa nadal będzie służyć społeczności bijatyk i wspierać jej dynamiczny rozwój. Uwzględniając aktualną sytuację na świecie, Sony zapowiedziało Evo Online, które wystartuje w sierpniu.

W dniach 6-8 i 14-15 sierpnia odbędą się darmowe turnieje w Tekken 7, Street Fighter V: Champion Edition, Mortal Kombat 11 Ultimate oraz Guilty Gear Strive. Wydarzenia będą transmitowane, a uczestnicy otrzymają szansę wygrania interesujących nagród. Przedstawiciele PlayStation potwierdzili listę krajów, z których fani bijatyk będą mogli brać udział w Evo Online, i w zestawieniu uwzględniono Polskę.

„Nasz zespół jest skoncentrowany na jednej misji: zachować autentyczność Evo dla społeczności bijatyk i znaleźć kreatywne sposoby, wraz z naszymi fanami, aby rozwijać turniej i uczynić wydarzenia i transmisje bardziej atrakcyjnymi, wciągającymi i dostępnymi niż kiedykolwiek. Evo pozostanie tym, czym zawsze było: otwartymi zawodami, które dają fanom gier walki z różnych krajów szansę na nawiązanie kontaktów, sprawdzenie swoich umiejętności i nawiązanie nowych przyjaźni".

Japończycy podkreślili, że bijatyki są niezwykle popularne na konsolach PlayStation – w 2020 roku gracze na PS5 i PS4 spędzili ponad 1,1 mld godzin w różnych tytułach z tego gatunku. Firma chce mieć jednak pewność, że entuzjaści bijatyk, wybierając nową platformę, będą sięgać po PlayStation 5, a seria zróżnicowanych turniejów może ich do tego przekonać.

Mark Julio odpowiedzialny za sprawy biznesowe potwierdził, że EVO dalej będzie „otwarte dla wszystkich platform”.

Źródło: https://www.sie.com/en/blog/welcoming-evo-into-the-playstation-family/

Tagi: evo Evolution Championship Series PlayStation PS5 Sony