Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 15.03.2021 11:43
Forza Horizon 4 walczy z Valheim. Ranking sprzedaży gier na Steam
659V

Forza Horizon 4 walczy z Valheim. Ranking sprzedaży gier na Steam

Na rynku pecetowym pojawił się trochę niespodziewanie "nowy-stary" bestseller. Chodzi o wydane już w 2018 roku na PC Forza Horizon 4.

Forza Horizon 4 debiutowało na PC już w 2018 roku, ale przez długie lata tytuł nie był dostępny w sprzedaży na Steam. W końcu jednak - w ostatnim tygodniu (dokładnie 9 marca) - gra wylądowała również w systemie cyfrowej dystrybucji Valve. Jak się okazuje na to wydarzenie czekało bardzo wielu graczy. 

Forza Horizon 4 utrzymała świetną sprzedaż na Steam, o której donosiliśmy już w tym newsie. Gra podbiła nawet wyniki notowane w dniach premierowych, wyprzedzając w ciągu tygodnia nawet takie hity na Steam jak Counter-Strike: GO - Operation Broken Fang, Loop Hero czy Stronghold Warlords.

Niestety w rankingach sprzedaży Steam Valve nie łączy różnych wydań oferowanych gier. W związku z tym Forza Horizon 4 pojawia się w rankingu TOP 10 aż 2 razy - w wydaniu standardowym i Deluxe (na miejscu drugim i piątym). Być może, gdyby zsumować wyniki obu wydań, otrzymalibyśmy rezultat nawet wyższy od Valheim, które zajęło miejsce 1 w zestawieniu TOP 10.

Warto przy okazji zwrócić uwagę na ogromny wzrost zainteresowania Metro Exodus. Wszystko w związku z wyprzedażą marki Metro. Oprócz niej warto skorzystać z darmowej oferty na Metro 2033. Jeszcze przez kilka godzin możemy dzisiaj przygarnąć całkowicie za darmo rzeczony, postapokaliptyczny hit.

Więcej na temat niesamowitych sukcesów Valheim z ostatnich tygodni przeczytacie tutaj. Ostatnio twórcy gry chwalili się, że sprzedają już ok. 1 mln kopii Valheim w tydzień.

Ranking sprzedaży na Steam (ostatni tydzień):

  1. Valheim
  2. Forza Horizon 4
  3. Loop Hero
  4. Valve Index VR Kit
  5. Forza Horizon 4 (wydanie Deluxe)
  6. Tale of Immortal
  7. Counter-Strike: GO - Operation Broken Fang
  8. Śródziemie: Cień Wojny
  9. Stronghold: Warlords
  10. Metro Exodus - Edycja Gold

Źródło: https://gamerant.com/forza-horizon-4-two-best-seller-steam-march-2021/

Tagi: Forza horizon 4 ranking sprzedaż Steam