Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 12.03.2021 17:35
God of War PS5
1709V

Twórcy God of War potrzebują czasu na stworzenie nowego IP. Santa Monica Studio poszukuje głównego scenarzysty

Santa Monica Studio powinno właśnie kończyć prace nad God of War Ragnarok, ale twórcy jednocześnie rozpoczęli już przygotowanie drugiej gry. Nie możemy liczyć na szybką premierę, ponieważ deweloperzy wciąż potrzebują kluczowych pracowników.

Sony wciąż nie potwierdziło opóźnienia premiery God of War, więc możemy założyć, że produkcja zadebiutuje w 2021 roku. Twórcy powinni już kończyć prace nad pozycją lub przynajmniej znajdować się w momencie, gdy nie potrzebują głównego scenarzysty do projektu.

Santa Monica Studio poszukuje jednak właśnie dewelopera, który zajmie się stworzeniem historii i choć w samym ogłoszeniu o prace brakuje wielu konkretów, to jednak możemy przypuszczać, że nowy pracownik zajmie się wykreowaniem nowego IP.

Sytuacja jest jednak o tyle interesująca, że przedstawione ogłoszenie o prace potwierdza ważny szczegół – Santa Monica Studio faktycznie pracuje nad nowym tytułem. Nie możemy raczej liczyć na szybką premierę czy też nawet zapowiedź, ponieważ studio będzie potrzebować sporo czasu, by móc zadbać o całą pozycje.

Możemy również założyć, że jeśli debiut tajnej gry jest oddalony, to produkcja trafi już wyłącznie na PlayStation 5. Sony za 2-3 lata raczej nie będzie nadal wspierać już leciwego PS4.

Źródło: https://www.psu.com/news/santa-monica-studio-job-listing-for-a-lead-writer-suggests-studios-extra-project-is-still-a-long-way-off/

Tagi: God of War nowe IP playstation 5 PS5 Santa Monica Studio Sony