Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 11.03.2021 20:23
Gothic Przebudzenie
1013V

Gothic Przebudzenie to fanowski film. Twórcy zaprezentowali zwiastun

Polacy uwielbiają markę Gothic i pewnym potwierdzeniem tych słów jest „Gothic Przebudzenie”. Jest to fanowski projekt przygotowany przez grupę filmową Krowa Robocza, który zostanie udostępniony całej społeczności za darmo. Zobaczcie pierwszy zwiastun.

THQ Nordic potwierdziło dzisiaj nowy zespół, który będzie pracował nad Gothic Remake, więc dobrym podsumowaniem dnia jest „Gothic Przebudzenie”. Pod tą nazwą kryje się krótkometrażowy film przygotowany przez krakowską grupę Krowa Robocza.

Twórcy umiejscowili wydarzenia z projektu w świecie Gothica i zamierzają zapewnić około 15-minutowy horror mocno inspirowany pracami H.P. Lovecrafta, Chiny Mieville'a oraz filmami takich twórców jak John Carpenter, Alex Garland, Richard Stanley czy Sam Raimi.

„Gothic Przebudzenie” przedstawi historię Y'Beriona:

„Zależy nam, żeby wyjść poza ramy narzucone za serię gier, i przedstawić historię jedynie wspominaną w Gothicu I, dziejącą się jeszcze przed akcją gry. Opowiemy o Berionie, który każdemu graczowi jest znany pod imieniem Y'Berion. Zanim stał się przywódcą obozu na Bagnie i potężnym guru, był kopaczem bez żadnych perspektyw - dla niego, życie pod Barierą było prawdziwym więzieniem. Wiedziony wizjami zsyłanymi przez tajemniczą istotę, postanawia wyruszyć na poszukiwanie nowego domu”.

Twórcy chcą mieć pewność, że fani Gothica znajdą w tytule wiele znanych elementów, więc zdecydowali się odtworzyć kilka lokacji – poniżej możecie sprawdzić ciekawe porównania przygotowane przez autorów.

„Gothic Przebudzenie” jest fanowskim projektem, który potrzebuje wsparcia sympatyków serii – grupa filmowa Krowa Robocza potrzebuje 15 tysięcy złotych, by móc zrealizować produkcję. Zainteresowani pomysłem mogą wpłacać na zrzutce.

Gothic Przebudzenie fanowski film - porównanie 1

Gothic Przebudzenie fanowski film - porównanie 2

Gothic Przebudzenie fanowski film - porównanie 3

Źródło: Paweł - dzięki za link!

Tagi: Gothic Gothic Przebudzenie Krowa Robocza