Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 11.03.2021 13:12
WRC 9 od dzisiaj na Switch. Gameplay pokazuje duże uproszczenia graficzne
732V

WRC 9 od dzisiaj na Switch. Gameplay pokazuje duże uproszczenia graficzne

Najdłużej na WRC 9 musieliśmy czekać w przypadku wersji na Switch. Sprawdźmy, jak deweloperom poszło przeniesienie tych wyścigów na platformę Nintendo.

Jak poszło deweloperom przenoszenie WRC 9 na Switch? Okazuje się, że całkiem dobrze. Gra oczywiście nie zapewnia takiej jakości grafiki (dosyć mocno widoczny jest pop-in obiektów, kiepskie tekstury i uproszczona geometria obiektów), jak na PS4 i XOne, ale pierwsze oceny w recenzjach wydania switchowego są całkiem wysokie.

Przykładowo redakcja Screen Rant oceniła WRC 9 na Switch na 8/10, chwaląc tytuł za stabilny framerate. Gra zachowuje się równie dobrze w trybie stacjonarnym, jak przenośnym. Znacznie gorszą notę wystawił serwis GodisaGeek, wlepiając WRC 9 na Switch 5/10 za kiepskie tekstury, brzydką grafikę i nie najlepiej rozwiązane sterowanie na Joy-Conach. Pamiętajmy jednak, że mówimy tu o rajdach, które można zabrać ze sobą do torby i poszaleć na szutrach w trybie przenośnym, np. podczas przerwy w pracy. To samo w sobie stanowi już wielką atrakcję.

Po przegląd ocen, które zgarniało WRC 9 na innych platformach odsyłam was tutaj.

Tagi: KT Racing nacon WRC 9: The Official Game