Iza Łęcka Iza Łęcka 11.03.2021 13:33
Roblox na giełdzie
730V

Roblox wystartowało na giełdzie. Wartość firmy została wyceniona na 45 miliardów dolarów

Roblox Corporation zadebiutowało na Nowojorskiej Giełdzie Papierów Wartościowych i już po pierwszym dniu można mówić o niesamowitym sukcesie spółki. Gra modelu free-to-play nieutannie cieszy się aprobatą graczy, co ma swoje odzwierciedlenie w zyskach.

Roblox jest platformą dającą możliwość stworzenia własnych gier, światów czy poszczególnych elementów, a efektami pracy można podzielić się z całą społecznością. Pozycja dostępna jest na urządzeniach mobilnych, PC oraz Xboksach i cieszy się niesamowitą popularnością wśród sympatyków gier. Już w 2019 roku informowaliśmy na naszym portalu, że produkcja studia Roblox Corporation miała 100 mln aktywnych użytkowników. W 2020 roku zespół doczekał się kolejnych sukcesów - liczba graczy aktywnych w ciągu dnia wzrosła aż o 85%. Obecnie szacuje się, że w ciągu miesiąca na platformie loguje się około 200 mln entuzjastów tworzenia własnych światów.

Firma odpowiedzialna za kasowe IP wystartowała właśnie na Nowojorskiej Giełdzie Papierów Wartościowych, a cena referencyjna dla pojedynczej akcji została wskazana na 45 dolarów, by już w chwili otwarcia zdrożeć i uplasować się na pułapie 72 dolarów. Pod koniec dnia akcje nieco potaniały (69,50 dolarów), jednak wartość Roblox została określona na poziomie 45,3 miliarda dolarów.

W zeszłym roku przedsiębiorstwo określało swoją wartość na 4 miliardy dolarów, jednak zwiększone zainteresowanie grą sprawia, że Roblox Corporation może pochwalić się ogromnymi zyskami.

"Roblox rośnie od 15 lat i napędzany jest przez naszą społeczność, przez rewelacyjną zawartość, pomysłowość naszych twórców i naszą zdolność do robienia rzeczy wspólnie. To długoterminowa ścieżka wzrostu i wierzymy, że będzie ona kontynuowana, nawet po [epidemii- przyp. red.] Covid” - powiedział dla CNBC David Baszucki, dyrektor generalny Roblox Corporation.

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/roblox-debuts-on-the-new-york-stock-exchange-value-surges-to-45-billion/

Tagi: Roblox Roblox Corporation