Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 29.06.2020 12:43
Roblox
554V

Roblox cieszy się coraz większą popularnością. Ogromne przychody wydawcy

Roblox cały czas cieszy się niesamowitą popularnością. Okazuje się gracze wydali w środowisku tej produkcji-platformy już grubo ponad 1 mld dolarów.

W najnowszym raporcie grupy analityków Sensor Tower pojawiły się szacunki, że gracze wydali już na mikrotransakcje w środowisku Roblox ponad 1,5 miliarda dolarów - tylko w wersji mobilnej.

Najwięcej na zabawę w Roblox wydają posiadacze iPhone'ów (póki co na sprzęt działający na iOS przypada 1,2 mld dolarów). 389 mln dolarów przeznaczyli na zakupy w ramach Roblox posiadacze smartfonów z Androidem. Około 1 miliard dolarów wydali mieszkańcy USA. Na Wielką Brytanię przypada tylko 8,4% wydanej kwoty, czyli ok. 132 mln dolarów.

Niedawno wydawca Roblox podał, że maj 2020 roku był najlepszym miesiącem w dziejach rzeczonej produkcji, jeśli chodzi o wygenerowane przychody. Gracze zostawili w Roblox ponad 102 mln dolarów tylko w ciągu 1 miesiąca.

Roblox zostało pobrane już 383 mln razy na urządzeniach z systemem Android oraz iOS. Już w sierpniu 2019 roku donosiliśmy o ogromnej liczbie aktywnych graczy w tym tytule.

Źródło: https://www.gamesindustry.biz/articles/2020-06-29-roblox-player-spending-passes-usd1-5bn-on-mobile

Tagi: Roblox Roblox Corporation