Iza Łęcka Iza Łęcka 10.03.2021 08:58
Apex Legends porównanie - Nintendo Switchu i PlayStation 4
977V

Apex Legends na porównaniu. Sprawdźcie jakość gry na Nintendo Switchu i PlayStation 4

Po miesiącach od zapowiedzi gra Respawn Entertainment została udostępniona na Nintendo Switchu. Sympatycy hybrydowej konsoli mogą wyruszyć na podbój areny Battle Royale, dlatego też warto sprawdzić, jak deweloperzy poradzili sobie z przeniesieniem Apex Legends na kolejną platformę.

W nocy Apex Legends zadebiutowało na Nintendo Switchu i nie musiało minąć zbyt wiele czasu, by pojawiły się pierwsze porównania z PlayStation 4 ukazujące różnice w grafice. Trzeba zwrócić uwagę, że tytuł Respawn Entertainment oferuje cross-platformowe pojedynki, więc na jednym serwerze zawitają gracze z różnych urządzeń.

Nową wersję Battle Royale zapowiedział Chad Grenier, Game Director w Respawn:

„Minęły dwa lata odkąd wypuściliśmy Apex Legends, a my nieustannie rozwijamy ten gatunek w znaczący i innowacyjny sposób sezon po sezonie dzięki nowym legendom, mapom, broniom czy unikalnym trybom. Nieustannie udostępniamy grę większej liczbie graczy na nowych platformach, a premiera na Nintendo Switch podczas trwającego sezonu jest dla nas ogromną wygraną. Cieszymy się, że możemy dać graczom szansę na wcielenie się w ich ulubioną legendą, nawet jeśli są z dala od swojego salonu czy komputera. W tym roku mamy w zanadrzu wiele ekscytujących niespodzianek i zamierzamy dodawać jeszcze więcej możliwości rywalizacji, a nowicjuszom - jeszcze więcej powodów do sięgnięcia po Apex Legends”.

Apex Legends zostało przeniesione na sprzęt Big N przez Panic Button – twórcy oferują rozgrywkę w 30 klatkach na sekundę przy rozdzielczości 720p po zadokowaniu konsoli lub 576p w trybie mobilnym.

Poniżej możecie sprawdzić, jak pozycja radzi sobie z płynnością animacji, szybkością wczytywania, dostrzec można także różnice w oprawie. Entuzjaści intensywnych zmagań, którzy zdecydują się wypróbować grę w nowej wersji już na starcie otrzymają kilka bonusów.

Źródło: YouTube.com

Tagi: Apex Legends Electronic Arts Respawn Entertainment