Iza Łęcka Iza Łęcka 03.02.2021 10:59
Apex  Legends Switch
510V

Apex Legends trafi na Switcha w marcu. EA rozwija ponad 35 gier i notuje bardzo dobre wyniki

Electronic Arts potwierdziło datę premiery Apex Legends na Nintendo Switchu. Gra będzie dostępna już w marcu i zaliczy grono dużych produkcji wydanych jeszcze w aktualnym roku finansowym. Sprawdźcie wyniki finansowe wydawcy i producenta gier.

Respawn Entertainment rozpoczyna kolejny sezon rozgrywek w Apex Legends, natomiast Electronic Arts potwierdziło ważną wiadomość: popularne Battle Royale zadebiutuje 9 marca 2021 roku na Nintendo Switchu. Od premiery tytuł zapewni cross-play, więc posiadacze hybrydowej konsoli nie zostaną odcięci od pozostałych fanów gatunku.

Od startu Apex Legends na Nintendo Switchu gracze otrzymają 30 darmowych poziomów Przepustki Sezonowej, dzięki którym zgarną kilka kosmetycznych przedmiotów. Co więcej, przedstawiciel wydawcy ogłosił prace nad ulepszeniami tytułu dla PlayStation 5 i Xboksów Series X|S.

Andrew Wilson wspomniał nie tylko o Battlefield 6, ale poinformował również, że zespoły Electronic Arts pracują obecnie nad ponad 35 produkcjami. Gry znajdują się w różnych fazach rozwoju, ale warto podkreślić, że na liście wskazać można między innymi nowe odsłony serii FIFA – rozwijanych jest sześć części.

Dyrektor generalny EA potwierdził, że Ultimate Team oraz Apex Legends notują znakomite wyniki, dzięki którym zwiększono prognozy na cały rok finansowy. Korporacja pokłada jednak nadzieję w nowym Battlefieldzie i jest przekonana, że strzelanka DICE pozwoli wyśrubować bardzo dobry rezultat:

„Podnosimy prognozę przychodów netto na cały rok, ponieważ nadal widzimy dynamiczny rozwój naszej działalności. Spoglądając dalej w przyszłość, nawet z uwzględnieniem tegorocznego wzrostu, przewidujemy, że w roku fiskalnym 2022 osiągniemy wzrost, napędzany przez kolejnego Battlefielda”.

W ostatnich 12 miesiącach Electronic Arts osiągnęło obroty netto w wysokości 5,956 mld dolarów, co stanowi wzrost o 8% rok do roku. Gry EA Sports zaangażowały w tym czasie ponad 230 mln graczy, FIFA Ultimate Team posiada już prawie 6 mln aktywnych użytkowników każdego dnia, natomiast Apex Legends cieszy się wzrostem zainteresowania o 30%. The Sims 4 ma już bazę ponad 33 mln graczy i zaliczyło rekordowo udany grudzień.

Źródło: https://twinfinite.net/2021/02/ea-new-games-battlefield/
https://twinfinite.net/2021/02/electronic-arts-results-q3-2021/
https://twinfinite.net/2021/02/apex-legends-coming-to-nintendo-switch-in-march-new-players-receive-free-battle-pass-levels/

Tagi: Apex Legends Electronic Arts Respawn Entertainment