Iza Łęcka Iza Łęcka 09.03.2021 11:20
Under the Counter
702V

W Under the Counter będziemy serwować wódkę w okupowanej Warszawie. Polacy zaprezentowali intrygującą grę

Under the Counter to pierwsza produkcja polskiego studia Korba Games, która trafi na rynek w drugiej połowie 2021 roku. Pozycja będzie luźno nawiązywać do wydarzeń z okupowanej Warszawy 1940 roku, przedstawiając historię inspirowaną postacią Wicusia Marynarza.

Under the Counter jest narracyjnym symulatorem bazarowej budki mieszczącej się w sercu okupowanej Warszawy, w której gracze będą częstować wódką oraz zagryzką ludzi i demony.

Twórcy pragną w lekki sposób nawiązać do wydarzeń ze stolicy Polski, czerpiąc przede wszystkim inspirację z postaci Wicusia Marynarza, czyli eks-bosmana, który przyjechał do Warszawy w pierwszych miesiącach II wojny światowej i rozpoczął handel jedzeniem na praskim Bazarze Różyckiego. Ze źródeł wiadomo, że Wicuś był osobą lubianą i odwiedzaną, również przez okupujących miasto żołnierzy.

O tytule oraz sferze wizualnej wypowiedział się Jakub Wiśniewski, odpowiedzialny za grafikę w Korba Games:

„W grze staramy się oddać doświadczenie prowadzenia takiego biznesu, obudowując to wątkiem fabularnym, który wojenną opowieść miesza z historiami o nadnaturalnych właściwościach. Jednocześnie mocno stawiamy na komiksowy charakter gry, jeśli chodzi o grafikę. Naszym źródłem inspiracji są opowieści i zdjęcia z czasów wojny, ale w równym stopniu również fantastyka, horror: dzieła HP Lovecrafta czy Mike'a Mignoli. Okupacja miasta spotyka wschodnioeuropejski folklor. René z 'Allo 'Allo! gości w progach swojej kawiarni Hellboya ze świtą”.

W Under the Counter będziemy obsługiwać klientów, jak również przeprowadzać rozmowy z odwiedzającymi stragan, by rozwiązywać ich problemy lub spełniać prośby. Z jednej strony podczas rozgrywki zostaniemy zmuszeni do zbierania na czynsz oraz uzupełniania zapasów, jednocześnie polscy deweloperzy obiecują wplątanie w intrygę i sprawy znikania stałych bywalców straganu Wicusia.

Zadania fabularne są częściowo zaczerpnięte z faktografii Warszawy, jednakże scenarzyści zadbali o równoległy wątek powiązany z lokalnymi mitami i legendami. Rozgrywka również uwzględnia te nadnaturalne uwarunkowania świata przedstawionego.

Michał Jakubowski, producent w Korba Games, nie ukrywa, że ekipa czerpie z własnych doświadczeń, dzięki czemu stara się skrupulatnie połączyć symulację wykonywania zawodu z fabularną sferą produkcji.

Under the Counter znajduje się na Steam, gdzie możecie dodać ją do listy życzeń, natomiast jeśli zapiszecie się do newslettera na stronie studia, w następnych dniach otrzymacie dostęp do najnowszej wersji symulatora. Autorzy liczą na opinie zwrotne od graczy.

Źródło: Informacja prasowa: Korba Games

Tagi: Korba Games Under the Counter Zapowiedź