Iza Łęcka Iza Łęcka 09.03.2021 07:00
Xbox i Bethesda - nadciągający pokaz
1636V

Microsoft i Bethesda w tym tygodniu opowiedzą o planach na Xbox Game Pass

Zbliżająca się prezentacja potwierdzająca przejęcie Bethesdy przez Microsoft nie skupi się na wielu nowych grach zmierzających na rynek i opracowywanych przez takie studia jak MachineGames, Tango Gameworks czy też id Software. Przygotowany zostanie materiał wideo, który potwierdzi znakomite wieści dla klientów Xbox Game Pass.

Microsoft otrzymał wszystkie niezbędne zgody, by za 7,5 mld dolarów przejąć ZeniMax Media ze wszystkimi zespołami oraz posiadanymi IP. Gracze czekają na potwierdzenie transakcji i przedstawienie przyszłości gier, ale na zbliżającym się pokazie możemy nie otrzymać wszystkich odpowiedzi.

Jeff Grubb z VentureBeat otrzymał wstępne szczegóły pokazu i według jego informatorów, 11 marca zostanie opublikowana prezentacja wideo, która nie odniesie się do wszystkich tytułów Bethesdy.

Ważne informacje dotyczące wyczekiwanego Starfielda zostaną najprawdopodobniej ujawnione latem, tymczasem włodarze Microsoftu aktualnie planują skupić się na jednym temacie – Xbox Game Pass. Wkrótce kilka gier Bethesdy zasili bibliotekę usługi, natomiast gracze otrzymają potwierdzenie, że wszystkie przyszłe produkcje będą dostępne w katalogu Xbox Game Pass od dnia premiery.

Korporacja z Redmond nie zamierza w pełni łączyć zapowiedzi projektów Xbox Game Studios oraz Bethesdy, więc w czasie E3 miałyby się odbyć dwie konferencje – co byłoby wykorzystaniem nadarzającej się okazji do dwukrotnego opowiedzenia o grach studiów pracujących na zlecenie Phila Spencera.

Czwartkowy pokaz może jednak nie odpowiedzieć na pytanie, czy takie tytuły jak Starfield, Indiana Jones oraz The Elder Scrolls VI zadebiutują na PlayStation 5. Jak podkreśla Grubb w tym wypadku możemy, ale nie musimy, otrzymać jednoznaczną odpowiedź, ale jeśli kwestia jest bardziej skomplikowana i dostosowana do konkretnej gry, to Amerykanie nie przedstawią wszystkich konkretów.

Wkrótce powinniśmy otrzymać potwierdzenie nadciągającej prezentacji.

Źródło: https://venturebeat.com/2021/03/08/bethesda-xbox-presentation/

Tagi: Bethesda Microsoft Xbox Xbox Game Pass