Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 06.03.2021 10:30
Remedy Entertainment gry
1061V

Remedy Entertainment jest niezwykle zapracowane. Studio pracuje obecnie nad 5 nowymi grami

Wygląda na to, że ekipy z Remedy Entertainment mają obecnie ręce pełne roboty. I choć dopiero co wydali ciekawe odświeżenie Control, prawdopodobnie już teraz pracują nad nowymi tytułami.

Remedy Entertainment posiada w swoim portfolio całkiem sporo głośnych i udanych produkcji, które cieszą się naprawdę dobrą prasą i sporym potencjałem. Zaledwie miesiąc temu dostaliśmy przecież spore odświeżenie jednej z ich ciekawych pozycji - zadebiutowało Control Ultimate Edition, które wyszło naprawdę udanie (o czym napisałem w recenzji). Co więcej, wszystkie błędy są na bieżąco naprawiane.

Teraz dowiadujemy się, że przygody Jesse nie są jedynym projektem, przy którym siedzą utalentowani twórcy. Jak przekazał Tero Virtala, CEO Remedy, załoga podzielona jest obecnie na cztery zespoły deweloperskie, spośród których każdy odpowiada za inny projekt. Sprawia to, że w studiu pracuje się obecnie aż nad pięcioma różnymi tytułami, co może robić wrażenie.

Główna ekipa, a więc odpowiedzialna za Control, prócz ciągłego polerowania odświeżenia, zajęła się także zupełnie nową grą. Drugi zespół zajmuje się obecnie pozycją multiplayer, trzeci natomiast pracuje nad dwoma niezapowiedzianymi projektami, które będą częścią partnerstwa z Epic Games. Ostatnia część, czwarta, operuje na ten moment przy CrossfireX, którego kampania ma się ukazać jeszcze w tym roku.

Źródło: https://gamingbolt.com/remedy-entertainment-currently-has-5-games-in-development-among-4-teams

Tagi: 505 Games Control Ultimate Edition Remedy Entertainment