Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 06.03.2021 09:30
Resident Evil Village cenzura
1602V

Resident Evil Village otrzyma w Japonii dwie wersje. Obie zostaną ocenzurowane względem oryginału

Wygląda na to, że mieszkańcy Kraju Kwitnącej Wiśni będą musieli obejść się ze smakiem, jeśli chodzi o bardzo brutalne sceny w nadchodzącej odsłonie Resident Evil.

Zaledwie trzy dni temu otrzymaliśmy bardzo efektowany gameplay z gry Resident Evil Village. I choć tytuł wygląda naprawdę znakomicie (co możecie zobaczyć tutaj), niestety nie obyło się bez sporych kontrowersji - głównie na terenie naszego kraju. Jak wiadomo, Capcom zdecydował się na rezygnację z lokalizowania gry dla Polski, więc zagramy wyłącznie w języku angielskim.

Bardzo możliwe jednak, że wcale nie mamy najgorzej. Jak się bowiem okazuje, w Japonii pojawią się dwie wersje gry - "CERO D" dla graczy od 17 roku życia oraz "CERO Z" dla tych, którzy skończyli 18 lat. Co jednak bardzo znaczące, obie będą ocenzurowane względem oryginału. Wynika to oczywiście z bardzo surowych restrykcji względem tej branży rozrywki w Kraju Kwitnącej Wiśni.

Czego więc nie zobaczą tamtejsi gracze? Jak wynika z informacji, ocenzurowane będą potencjalne ścięcia głowy, a obie wersje pokażą zdecydowanie mniej krwi, niż w przypadku zachodnich wydań. Czym natomiast będą się różniły "CERO D" i "CERO Z"? Ta pierwsza będzie miała "zdecydowanie mniej agresywne oblicze". Cóż - brak lokalizacji zdaje się w tym przypadku niewielkim problemem, albowiem nie zatracimy duszy samej serii.

Źródło: https://segmentnext.com/2021/03/05/resident-evil-village-censored-japan/

Tagi: Capcom Resident Evil Village