Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 03.03.2021 18:11
Resident Evil Village
1704V

Resident Evil Village ze wsparciem ray tracingu na PC. Zaprezentowano pierwszy gameplay

AMD potwierdziło współpracę z Capcomem, dzięki której Resident Evil Village otrzyma wsparcie ray tracingu na komputerach osobistych. Producent kart graficznych zaprezentował pierwszy gameplay z horroru w wersji na PC.

Capcom dotychczas pokazywał Resident Evil Village w wersji na PlayStation 5, a gracze mogli zapoznać się nawet z wycinkiem gry na najnowszej konsoli Sony, ale teraz AMD potwierdziło bliską współpracę z deweloperami odpowiedzialnymi za horror.

Resident Evil Village otrzyma pełne wsparcie ray tracingu oraz technologii AMD FidelityFX, więc gracze mogą liczyć na dopieszczoną grafikę na kolejnej platformie. Na wydarzeniu AMD (tutaj szczegóły dotyczące nowego GPU) zaprezentowano także krótki fragment rozgrywki i jest to pierwszy gameplay z wersji na PC.

Jest to na pewno dobra wiadomość dla graczy korzystających ze sprzętu AMD, ponieważ zainteresowani mogą mieć pewność, że produkcja Capcomu zapewni odpowiedni, mroczny klimat. Na większą prezentację musimy jeszcze zaczekać, ale nawet poniższy materiał pokazuje, jak ray tracing wpłynie na doświadczenie graczy.

Źródło: Twitter: Radeon

Tagi: Capcom Resident Evil Village