PS5 i XSX|S mają skorzystać z FidelityFX Super Resolution. Odpowiednik DLSS będzie działał na konsolach

News
3542V
PS5 i XSX|S mają skorzystać z FidelityFX Super Resolution. Odpowiednik DLSS będzie działał  na konsolach
Wojciech Gruszczyk | 05.03.2021, 19:50

AMD może wkrótce pozytywnie zaskoczyć wielu konsolowców. Producent kart graficznych dbający o podzespoły najnowszych konsol Sony oraz Microsoftu ma zapewnić wsparcie FidelityFX Super Resolution w PlayStation 5 i Xboksach Series X|S.

AMD w tym tygodniu ujawniło kolejną kartę graficzną i podobno tym razem gracze mają mieć większą szansę na kupienie GPU. Korporacja ma jednak szykować znacznie ciekawsze ogłoszenie, które powinno trafić w gust wielu graczy.

Producent podzespołów posiada swój odpowiednik DLSS od firmy NVIDIA nazwany FidelityFX Super Resolution, jednak korporacja wciąż nie zdecydowała się na wielką premierę swojej technologii. Sytuacja ma być związana z planami AMD, ponieważ propozycja ma działać na wszystkich układach graficznych RDNA 2 – również na konsolach.

Gracze na PC od dawna czekają na pełne wsparcie FidelityFX Super Resolution, ponieważ to właśnie ta technologia ma sprawić, że najnowsze Radeony będą osiągać znacznie lepsze wyniki – GPU będzie bardziej konkurencyjny względem odpowiedników korzystających z DLSS 2.0.

Sytuację przybliżył Linus Sebastian, który otrzymał szczegóły dotyczące planów AMD i firma szykuje debiut FidelityFX Super Resolution na wszystkich sprzętach:

„Najwyraźniej zamiast pospiesznie wypuszczać [FidelityFX Super Resolution] tylko na jednej, nowej karcie z najwyższej półki, chcą, by była ona wieloplatformowa w każdym znaczeniu tego słowa. Chcą, by [technologia] działała na wszystkich ich GPU, w tym na konsolach”.

Wczoraj AMD prezentowało możliwości FidelityFX Super Resolution na materiale wideo:

Źródło: https://www.psu.com/news/amds-dlss-like-technology-fidelity-fx-super-resolution-reportedly-set-to-launch-on-ps5-alongside-pc/

Komentarze (140)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper