Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 05.03.2021 19:10
Xbox i Bethesda
1276V

Microsoft miał już kupić Bethesdę. Inwestycja jest „zrealizowana”

Microsoft może już planować kolejne ruchy wszystkich zespołów Bethesdy? Providence Equity potwierdza, że inwestycja związana z ZeniMax została „zrealizowana”, jednak na wiadomość od giganta z Redmond prawdopodobnie przyjdzie nam trochę zaczekać.

Od samego rana mogliście na Twitterze dostrzec ciekawe poruszenie, ponieważ gracze wyczekiwali na ruch Unii Europejskiej, która dzisiaj miała wydać zgodę na połączenie Microsoftu oraz Bethesdy. Wiadomość nie została zamieszczona na witrynie, jednak możemy podejrzewać, że właściciele marki Xbox otrzymali sygnał, dzięki któremu mogli dokończyć transakcję.

Korporacja kilka godzin temu zabezpieczyła 7,5 mld dolarów na tajemniczą transakcję i choć w dokumentacji nie pojawiła się wzmianka o ZeniMax lub Bethesdzie, to jednak łatwo można połączyć stosowne fakty.

Następnie otrzymaliśmy konkretniejszy dowód, który pozwala sądzić, że transakcja została sfinalizowana. Providence Equity, główny udziałowiec ZeniMax Media, umieścił ZeniMax w zakładce „zrealizowanych” inwestycji w swoim portfolio.

Trzeba na pewno wytłumaczyć, że inwestycje są prezentowane jako „aktywne” lub „zrealizowane”. Gdy jesteśmy świadkami tej drugiej sytuacji, to oznacza to w zasadzie jedno – udziałowiec osiągnął zysk sprzedając pakiet inwestycyjny za większą kwotę niż ta, którą wydał na transakcję.

Jak jednak podkreśla redakcja Tweaktown, Komisja Europejska jeszcze miała nie zatwierdzić fuzji (wciąż nie widzimy stosownego dokumentu), ale Microsoft postanowił już złożyć zawiadomienie do SEC o skuteczności połączenia obu firm. Taki ruch jest wykonywany w momencie, gdy jeden podmiot zyskuje pełną kontrolę na drugim.

Pytanie pozostaje jedno – gdzie stosowne ogłoszenie? Jeśli wierzyć plotkom, Microsoft chce w odpowiedni sposób powitać nowe zespoły w swojej rodzinie, więc konkretne informacje mają zostać ujawnione do końca marca.

Źródło: https://www.tweaktown.com/news/78127/microsofts-zenimax-buyout-complete-listed-as-realized-by-investor/index.html

Tagi: Bethesda Microsoft Zenimax