Microsoft szykuje ważne ogłoszenia dotyczące Bethesdy. Firma ujawni „co to oznacza dla wszystkich”

News
2532V
Microsoft szykuje ważne ogłoszenia dotyczące Bethesdy. Firma ujawni „co to oznacza dla wszystkich”
Iza Łęcka | 22.02.2021, 08:14

Microsoft już w marcu powinien zorganizować specjalne wydarzenie, podczas którego przeanalizowana zostanie przyszłość Bethesdy. Tuż po oficjalnym podpisaniu umowy prawdopodobnie rozpocznie się wielka kampania informacyjna.

Unia Europejska otrzymała już niezbędne dokumenty dotyczące przejęcia Bethesdy przez Microsoft, natomiast, jak już wiemy, Amerykanie przygotowują spółkę „Vault”, w ramach której nastąpi wyczekiwana fuzja.

Zgodnie ze słowami Jeffa Grubba z GamesBeat, gigant z Redmond jedynie czeka na ostateczne potwierdzenie przejęcia producenta i wydawcy gier, by rozpocząć rozbudowaną kampanię informacyjną. W trakcie ostatniego podcastu dziennikarz zdradził, że już w połowie marca może odbyć się wydarzenie istotne dla wielu graczy, podczas którego zespół Phila Spencera bardzo dokładnie przedstawi plany dotyczące przyszłości Bethesdy:

„Kiedy umowa zostanie zamknięta, będą o tym głośno mówić. Nie wiem, czy będzie to pełne wydarzenie w stylu Directa, ale odnotują to i będą to szeroko omawiać, i wyjaśnią, co to oznacza dla wszystkich... będą mówić o najbliższej przyszłości obu firm, które w przyszłości staną się jedną”.

Wiele na to wskazuje, że już w przyszłym miesiącu dowiemy się, co włodarze Microsoftu planują odnośnie Bethesdy. Gracze i dziennikarze wciąż się zastanawiają, czy na PlayStation 5 zadebiutują tak wyczekiwane pozycje jak Starfield czy The Elder Scrolls VI. Jak wiemy, szef Xboksa wspominał, że każdy przypadek będzie rozpatrywany indywidualnie.

Nie ulega wątpliwości, że Amerykanie będą mieli w rękach wielkie IP (The Elder Scrolls, Fallout, Wolfenstein, DOOM, Dishonored, Prey, Quake, Starfield), ale wciąż nie wiemy, jakie konkretne decyzje biznesowe dotyczące tworzonych gier zostaną podjęte.

Źródło: https://gamingbolt.com/microsoft-will-hold-an-event-in-march-following-bethesda-deals-closure-to-discuss-future-plans-rumour

Komentarze (101)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper