Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 05.03.2021 11:50
Ghost of Tsushima
3047V

Twórcy Ghost of Tsushima zostaną dożywotnimi ambasadorami prawdziwej Cuszimy

Sucker Punch Productions zadbało o świetne przedstawienie Cuszimy, a wydarzenia z Kraju Kwitnącej Wiśni zostały docenione przez wielu Japończyków, co jest bez wątpienia wielkim uznaniem dla twórców gry z PlayStation 4. Teraz możemy potwierdzić, że dwóch deweloperów produkcji zostanie uhonorowanych za szerzenie „imienia i historii” wyspy.

Cuszima to grupa wysp położona pośrodku Cieśniny Koreańskiej, ale od marca 2004 roku zdecydowano się na połączenie wszystkich części miast w tym regionie i utworzono miasto Cuszima. Burmistrz postanowił uhonorować Nate'a Foxa (reżysera) i Jasona Connella (dyrektora kreatywnego) Ghost of Tsushimy, ponieważ jego zdaniem twórcy w wyśmienity sposób promują wyspę.

Ze względu na ograniczenia w podróżowaniu, ceremonia odbędzie się w formie cyfrowej, a przedstawiciele Sucker Punch Productions otrzymają nagrody i listy z wyrazami uznania. Nate Fox i Jason Connell zostaną również „dożywotnimi ambasadorami” Cuszimy.

Miasto jednocześnie zapowiedziało, że będzie współpracować z Sony Interactive Entertainment w celu stworzenia nowej kampanii turystycznej opartej na Ghost of Tsushimie. Pomysł ma zachęcić fanów do dowiedzenia się więcej o wyspie i jej najważniejszych zabytkach.

Tak sytuację skomentował Hiroki Hitakatsu, burmistrz miasta:

„[Fox i Connell] rozpowszechniają nazwę i historię Cuszimy na cały świat w tak wspaniały sposób. Nawet wielu Japończyków nie zna historii okresu Gen-ko. Natomiast na świecie nazwa i lokalizacja Cuszimy jest dosłownie nieznana, więc nie mogę im wystarczająco podziękować za opowiedzenie naszej historii za pomocą tak fenomenalnej grafiki i głębokich opowieści”.

Warto przypomnieć, że Ghost of Tsushima już wcześniej zachęcała turystów do odwiedzenia wyspy, a fani pomogli w odbudowie torii.

Źródło: https://www.videogameschronicle.com/news/ghost-of-tsushima-devs-to-be-made-permanent-ambassadors-of-the-real-island/

Tagi: Ghost of Tsushima Sony Interactive Entertainment Sucker Punch