Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 05.03.2021 12:51
Wiosna ze Switch. Czarująca reklama konsoli Nintendo
742V

Wiosna ze Switch. Czarująca reklama konsoli Nintendo

W USA Nintendo skupia się w reklamach Switcha na występach celebrytów - ostatnio mogliśmy zobaczyć jak z konsoli cieszy się m.in. Brie Larson. W Japonii firma stawia na trochę inne motywy.

W Stanach Zjednoczonych Nintendo reklamuje konsole Switch z pomocą znanych aktorek czy sportsmenek (w ostatnich reklamach zobaczyć mogliśmy m.in. Brie Larson, znaną z głównej roli w "Kapitan Marvel" czy Serenę Williams, znaną tenisistkę). Z kolei w Kraju Kwitnącej Wiśni firma już antycypuje nadejście wiosny.

W najnowszej, japońskiej reklamie Switch pojawiają się typowo wiosenne obrazy - m.in. kwitnące drzewa wiśni. Miło się to ogląda. Szkoda tylko, że w klipie pojawiło się tak mało fragmentów tego co najważniejsze, czyli świeżych gier. Nintendo znów "odgrzewa" swój wielki hit z 2020 roku w potaci Animal Crossing: New Horizons. 

Z jednej strony można pomarudzić na małą liczbę zapowiedzi tytułów first-party na Switch. Z drugiej jednak trudno się firmie dziwić, że stawia na sprawdzone motywy. Nowe Animal Crossing stało się niesamowitym bestsellerem, plasuąc się zaraz za największym przebojem sprzedaży ze Switch, czyli za Mario Kart 8 Deluxe. Animal Crossing: New Horizon sprzedało się w nakładzie ponad 31 mln sztuk na całym świecie.
  

 

Tagi: japonia Nintendo Switch