Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 05.03.2021 10:04
GTA Money
1976V

Wydawca GTA: „Sądzimy, że gracze są gotowi na gry za 70 dolarów”

Take-Two za sprawą NBA 2K21 rozpoczęło nowy standard cenowy, który wykorzystuje teraz między innymi Sony. Wydawca serii GTA jest jednak przekonany, że gracze byli gotowi na nową cenę i zamierza w przyszłości oferować kolejne produkcje za około 350 zł.

Wielu graczy nie godzi się na kupowanie gier w nowym standardzie cenowym, ale jak się wczoraj przekonaliśmy – niektóre tytuły szybko tracą na wartości i już teraz możemy zgarnąć kilka tytułów w klasycznej ofercie.

Musicie jednak wiedzieć, że wyniki Take-Two są dobre i korporacja chce oferować kolejne produkcje za 70 dolarów. Strauss Zelnick na konferencji Morgan Stanley potwierdził ważny szczegół – zdaniem jego korporacji gracze byli gotowi na nowy standard cen.

Szef Take-Two podkreślił, że ostatnia podwyżka w Stanach Zjednoczonych pojawiła się w latach 2005-2006, a produkty tego wydawcy oferują „niezwykły wachlarz doświadczeń i mnóstwo możliwości ponownego odtwarzania”, więc 350 zł za pozycję jest w tym wypadku jak najbardziej uzasadnione.

Strauss Zelnick w trakcie dyskusji potwierdził, że Take-Two nie ogłasza cen innych tytułów, ale stosowne informacje zostaną opublikowane. Firma ma jednak główny cel: dostarczać większej wartości niż ta, za którą pobiera opłatę.

Studia Take-Two muszą jedynie zadbać, by gracze czuli, że płacą za odpowiednie treści – jeśli tak będzie to klienci mają otrzymać odpowiednie doświadczenie i chętnie ponownie sięgną po produkcje wydawcy

Strauss Zelnick w ostatnim czasie wspomniał także o odświeżeniu GTA 5 – jego zdaniem nie będzie to zwykły port.

Źródło: https://www.tweaktown.com/news/78106/take-two-we-think-consumers-are-ready-for-70-games/index.html

Tagi: Strauss Zelnick Take-Two