Iza Łęcka Iza Łęcka 04.03.2021 12:22
Slaxx
1048V

Slaxx to komediowy horror o zabijających jeansach. Zwiastun pokazuje esencję filmu

W branży filmowej nie brakuje nietypowych pomysłów, jednak najnowszy obraz kanadyjskiej reżyserki przywodzi na myśl takie produkcje jak „Zabójcza opona" czy „Deerskin". Twórcy „Slaxx” planują zaskoczyć widzów, a ostatni zwiastun jest całkiem wymowny.

Na portalu wspominamy o największych blockbusterach, przypominamy o premierach polskich produkcji, informujemy o nowościach z superbohaterami czy efektownych animacjach, ale od czasu do czasu mamy też okazję przedstawić bardziej niecodzienne obrazy. Do tego ostatniego grona zaliczyć trzeba „Slaxx”, czyli komediowy horror przygotowany przez Elzę Kephart, która zajęła się reżyserią i napisała scenariusz wspólnie z Patricią Gomez.

Twórczynie proponują historię opowiadającą o opętanej parze spodni, która zostaje powołana do życia, by wymierzyć sprawiedliwość firmie odzieżowej. Tytułowe slaxxy zostają przewiezione do jednego ze sklepów sieci, gdzie zamknięci na noc pracownicy zmieniają asortyment, dodając nową kolekcję. Jak łatwo można się domyślić, jeansy terroryzują bohaterów. Absurdalny film znakomicie prezentuje poniższy zwiastun – nie będzie to najmocniejsze kino następnych miesięcy, jednak fani komedii połączonych z horrorem powinni wziąć ten tytuł na celownik.

„Slaxx” został zaprezentowany na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Fantasia w sierpniu ubiegłego roku i choć początkowo planowano kinową premierę, prawa do wydania filmu nabył Shudder, czyli platforma streamingowa z horrorami działająca na terenie Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Australii i Nowej Zelandii.

Źródło: https://naekranie.pl/aktualnosci/slaxx-zwiastun-komedia-horror-opetane-jeansy-1614844916

Tagi: film Slaxx trailer