Iza Łęcka Iza Łęcka 04.03.2021 09:48
PS5 London Studios
1050V

PS5 otrzyma grę od London Studio. Twórcy przygotowują tytuł z „ogromnym potencjałem”

London Studio potwierdziło prace nad nową produkcją, jaka najpewniej zadebiutuje już na PS5. W zespole PlayStation zaszły spore zmiany, które mają na celu zapewnienie dogodnej atmosfery do rozwijania gier na najwyższym poziomie.

London Studio zostało założone w 2002 roku i od blisko dwóch dekad rozwija ekskluzywne tytuły na konsole Sony. Spośród pozycji przygotowanych przez zespół warto wymienić chociażby serie SingStar oraz EyeToy, czy Blood & Truth, która w 2019 roku na PlayStation VR.

Zgodnie z najnowszym ogłoszeniem, obecnie to Tara Saunders oraz Stuart Whyte będą zarządzać ekipą, a London Studio opracowuje nową produkcję – możemy podejrzewać, że gra trafi na PS5 i przypuszczalnie nawet na nowe PlayStation VR.

W sesji pytań i odpowiedzi nowi szefowie opowiadali między innymi o swoim stosunku do pracy w branży, priorytetach w prowadzeniu zespołu i nawiązali do najświeższego tytułu. Tara Saunders podkreśliła, że nadciąga pozycja warta uwagi:

„Nasz następny projekt ma OGROMNY potencjał i chcemy go wykorzystać do maksimum, dając zespołowi możliwość rozwoju i dostarczenia gry najwyższej jakości”.

Na więcej szczegółów przyjdzie nam jeszcze zaczekać, ale pierwszy raz otrzymaliśmy potwierdzenie dotyczące nowego projektu London Studio. Dla sympatyków wirtualnej rzeczywistości to jasny sygnał, że warto przyglądać się działaniom zespołu, który ambitnie podchodzi do inicjatywy. Trzeba jednak podkreślić, że twórcy mogą zaoferować klasyczną grę.

Źródło: https://www.psu.com/news/london-studios-next-project-described-as-having-huge-potential-with-new-studio-heads-appointed/

Tagi: london studio PlayStation playstation 5 PS5 Sony