Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 02.03.2021 17:01
obcy
1730V

Aliens: Fireteam oficjalnie z datą premiery. Gracze stoczą krwawe starcia z ksenomorfami

Cold Iron Studios zapowiedziało właśnie nową grę opartą na uniwersum Obcego. Poznajcie Aliens: Fireteam.

Cold Iron Studios opracowywało od 2016 roku tajemniczą grę, o której niezbyt dużo mówili. Nadszedł w końcu czas, w którym ekipa postanowiła przedstawić ją swoim odbiorcom.

Jest to Aliens: Fireteam, czyli większy tytuł osadzony w uniwersum Obcego (przypomnijmy, że ostatnią produkcją z tejże marki był Obcy: Izolacja). Pozwoli on nam zwiedzić mroczne, ciemne lokacje wraz ze znajomymi, bowiem mamy tutaj do czynienia z kooperacyjną, trzecioosobową strzelanką, która pojawi się na rynku już tego lata. Gra zmierza na komputery osobiste i konsole obecnej generacji, pojawiając się również na PlayStation 4 i Xboksa One.

Aliens: Fireteam skupi się na czterech, powtarzalnych i niezbyt długich kampaniach fabularnych, które będą składać się w jedną całość na temat tego, co działo, a raczej co dzieje się na pokładzie Katangi - stacji kosmicznej orbitującej wokół pewnej rafinerii ropy naftowej, która jest już od kilkudziesięciu lat uznana za zaginioną.

Wyżej wymienione zadania wykonamy wraz z dwoma znajomymi (lub z dwoma członkami sterowanymi przez sztuczną inteligencję). Każdy gracz będzie musiał na starcie zabawy wybrać jedną z pięciu dostępnych klas - mowa tutaj o strzelcu, niszczycielu, techniku, doktorze i zwiadowcy. Każda z nich będzie odznaczać się innym stylem rozgrywki, jak i wyposażeniem.

Poniżej możesz obejrzeć pierwszy materiał prezentujący grę. Jest on oparty na silniku gry, więc daje spojrzenie na to, jak będzie wyglądała rozgrywka. Gra otrzymała już także kartę na Steamie, gdzie znajduje się sporo screenów.

Źródło: https://www.gamesradar.com/aliens-fireteam-preview/

Tagi: alien fireteam obcy