Radek Karmowski Radek Karmowski 11.05.2012 19:58
Kaz Hirai się nie smuci
1074V

Kaz Hirai się nie smuci

Sony podzieliło się wynikami sprzedaży swojego najmłodszego dziecka PlayStation Vita. Do 31. marca br. sprzedało się 1 milion 800 tysięcy tabliczek elektronicznej czekolady. W samym marcu poszło 600 tysięcy egzemplarzy na całym świecie. Szału może nie ma, jednak Kaz Hirai jest zadowolony z wyników.

xxxxx

 

"W minionym roku fiskalnym sprzedaliśmy 1,8 miliona sztuk PlayStation Vita. Jak na początkową fazę to jest dobry start. Dla takiej platformy podstawą sukcesu jest software, jakość tego czynnika jest decydująca w kwestii sukcesu na rynku. Musimy wzmocnić ten obszar - to jest podstawowe zadanie na teraz. W szeregach Sony nie ma żadnego załamania, czy też braku motywacji w dążeniu do celu. Ten sprzęt jest dla nas najważniejszy i będziemy wciąż go rozwijać. Tak w kwestii sofware'u, jak i usług. Tutaj kluczem do sukcesu jest ścisła współpraca, z deweloperami first-party oraz z third-party."

 

Kryzys dopadł każdego i nie ma w tej kwestii wyjątków. Jednak nie widzę chmury burzowej nad Sony. Ciekawe czy będzie to miało jakiś wpływ na następną konsolę stacjonarną z Japonii? Rynek musi się dostosować do warunków ekonomicznych, a to jest bolesne i nieuniknione.

Tagi: kaz hirai playstation vita Sony