Dead Island 2 zmierza już tylko na PS5, Xbox Series X|S i PC. Gra wciąż powstaje

Gry
3186V
Dead Island 2 zmierza już tylko na PS5, Xbox Series X|S i PC. Gra wciąż powstaje
Wojciech Gruszczyk | 01.03.2021, 19:30

Od zapowiedzi Dead Island 2 minęło już kilka lat, ale według najnowszych informacji – gra jest nadal rozwijana. Tytuł najwidoczniej nie trafi już na poprzednią generację, jednak Deep Silver wciąż nie rezygnuje z projektu i Dambuster Studios poszukuje kolejnych twórców gotowych pracować nad IP.

W 2014 roku zobaczyliśmy pierwszą zapowiedź Dead Island 2. Od tego czasu pożegnaliśmy już jedną generację konsol, a nawet druga zaczyna się powoli rozkręcać. Tytuł trzykrotnie zmienił zespół deweloperów, ale od 2019 roku za produkcję odpowiada Dambuster Studios.

To twórcy Homefront: The Revolution zdradzili ważny szczegół – Dead Island 2 wciąż powstaje, ale projekt jest rozwijana już wyłącznie na PlayStation 5, Xboksy Series X|S PC. Decyzja wydaje się dobra i teraz twórcy poszukują programistów, którzy mają doświadczenie w pracy z DirectX 12 oraz ray tracingiem.

Zespół wykorzystuje do przygotowania pozycji Unreal Engine 4, ale wciąż nie wiemy, czy w 2021 roku zobaczymy nową zapowiedź. Możemy w zasadzie przyjąć, że Dead Island 2 już dzisiaj wygląda zupełnie inaczej i propozycja nie przypomina produkcji, którą poznaliśmy ponad 6 lat temu.

Źródło: Twitter: MauroNL3

Komentarze (32)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper