Mateusz Wróbel Mateusz Wróbel 28.02.2021 15:16
DOOM Eternal
748V

DOOM Eternal sprzedaje się jak świeże bułeczki. Gra wygenerowała już kilkaset milionów dolarów

Jeden z byłych pracowników id Software podzielił się z nami informacjami, ile przychodu wygenerował DOOM Eternal przez dziewięć miesięcy od oficjalnej premiery.

Doom Eternal został świetnie przyjęty przez recenzentów, jak i społeczność. Najnowszy projekt od Id Software zebrał nawet 10/10, co przełożyło się także na wysoką sprzedaż.

Dzisiaj możemy szczegółowo powiedzieć, ile pieniędzy wygenerowała najnowsza odsłona FPS-owej serii. Wszystko to dzięki wpisowi Davida Saundersa, byłego pracownika studia (dołączył w 2017 a odszedł w 2020 roku) zajmującego się wprowadzaniem gier na rynek, na portalu LinkedIn.

Z podanych przez niego danych wynika, że DOOM Eternal przez 9 miesięcy od premiery, czyli od 20 marca do około 20 grudnia 2020 roku, wygenerował ponad 450 milionów dolarów przychodu, co jest naprawdę świetnym wynikiem udowadniającym, że seria DOOM wciąż ma się dobrze. Jedyne co teraz pozostaje, to cierpliwie oczekiwać na kolejne doniesienia dot. marki, a te nie powinny pojawić się później niż do końca kolejnego roku.

Źródło: https://www.pcgamesn.com/doom-eternal/revenue

Tagi: Bethesda Doom Eternal id Software