Cyberpunk 2077 na PC odpalony na procesorze Xboksa i porównany z XOX - ciekawe doświadczenie Digital Foundry

News
4259V
Cyberpunk 2077 na PC odpalony na procesorze Xboksa i porównany z XOX - ciekawe doświadczenie Digital Foundry
Mateusz Wróbel | 28.02.2021, 16:09

Digital Foundry przygotowało ciekawe doświadczenie, w którym przedstawiło, jak prezentuje się Cyberpunk 2077 na komputerze osobistym wyposażonym w procesor Xboksa One.

CD Projekt nie dostarczy w terminie patcha 1.2 do Cyberpunk 2077, więc Digital Foundry zamiast analizy najnowszej aktualizacji postanowiło przeprowadzić pewien eksperyment. Odpalili oni najnowszą grę Polaków na komputerze osobistym, który został wyposażony w procesor Xboksa.

Jest nim AMD Jaguar, który był pierwotnie skierowany wyłącznie do laptopów i tabletów o niskim poborze mocy. Richard Leadbetter, redaktor Digital Foundry, musiał również zamówić na platformie AliExpress specjalną płytę główną (AMD A9 280), która jest przygotowana z myślą o wyżej wymienionych CPU. Warto jeszcze zaznaczyć, że to testu użyto karty graficznej Radeon RX 6800 XT.

Jak za chwilę zauważycie, komputer wyposażony w AMD Jaguar i ww. GPU potrafi zaoferować większą ilość klatek na sekundę na mniej wymagających terenach, jak opustoszała pustynia, lecz gdy trafiamy do miasta, a co gorsza, widzimy przed ekranem wiele efektów specjalnych, to Xbox One X wychodzi na prowadzenie. Nie ulega jednak wątpliwości, że optymalizacja Cyberpunka 2077 w wersji na PC jest bardzo dobra - to cud, że tak słaby procesor dał sobie radę z Night City.

Poniżej możecie obejrzeć wyżej omawiany materiał. Jeśli nie interesuje Was wprowadzenie (a domyślam się, że tak właśnie jest), to przejdźcie od razu do 11 minuty filmu.

 

 

Źródło: https://www.eurogamer.net/articles/digitalfoundry-2021-cyberpunk-2077-pc-played-on-xbox-one-cpu

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych