Kajetan Węsierski Kajetan Węsierski 28.02.2021 13:30
Shuntaro Furukawa o Nintendo
705V

Nintendo kieruje się głównie chęcią dawania frajdy. Prezes, Shuntaro Furukawa, zdradza najważniejszy cel firmy

W niedawnym wywiadzie, którego udzielił prezes Nintendo, wspomniał on o tym, co jest dla firmy najważniejszym czynnikiem, przy eksplorowaniu nowych możliwości technologicznych. Jego odpowiedź zdecydowanie pasowała do filozofii, jaką reprezentują.

Nie jest żadną tajemnicą, że Nintendo podąża w dużym stopniu ścieżkami, które samo sobie wytycza. Kroczą gdzieś obok trwającej obecnie batalii pomiędzy Xboksem oraz PlayStation i wychodzi im to naprawdę dobrze. Wystarczy przeanalizować wyniki sprzedaży konsol, aby jasno stwierdzić, że ich działania są sukcesem. Wpływa na to również typ gier, na jakich się skupiają - te zdają się stawiać na nieco inne elementy, co również prowadzi do zwycięstw.

Temat tej "odmienności" (w pozytywnym znaczeniu) poruszony został w wywiadzie, którego udzielił dla Nikkei, prezes Nintendo, Shuntaro Furukawa. I była to kwestia, która przeszła największym echem. Jak bowiem wynikało ze słów szefa firmy, ich głównym założeniem jest dostarczanie frajdy i starają się robić wszystko, aby na pierwszym miejscu stała zabawa.

Ważne jest dla nich, by patrzeć na ogół możliwości technologicznych (ponieważ ten pozwala robić lepsze gry), ale Furukawa wspomniał, że starają się myśleć nieszablonowo. Punktem wyjście zawsze ma być przyjemność oraz zabawa. I w gruncie rzeczy ciężko się z tym spierać, zwłaszcza jeśli zerkniemy w przeszłość, Nintendo rzeczywiście zawsze starało się dodawać różnego rodzaju nowinki, które miały po prostu bawić gracza.

Źródło: https://gamerant.com/nintendo-president-technology-focus-fun/

Tagi: Nintendo nintendo switch Shuntaro Furukawa