The Sinking City z nietypową akcją. Twórcy proszą, aby nie kupować ich gry na Steamie

News
1071V
The Sinking City z nietypową akcją. Twórcy proszą, aby nie kupować ich gry na Steamie
Kajetan Węsierski | 27.02.2021, 13:30

Nietypowy apel wysnuli do swoich fanów przedstawiciele Frogwares, którzy poprosili, aby nie kupować ich projektu z 2019 roku na platformie od Valve.

The Sinking City to ciekawy tytuł od studia Frogwares, który debiutował w 2019 roku. Gra okazała się sporym sukcesem, a twórcy zapowiedzieli, iż zamierzają dalej eksplorować ten kierunek tworzenia. Nie może zaskakiwać również fakt wydania ulepszonej wersji gry na konsole nowej generacji od Sony, a więc PlayStation 5. Nie obyło się jednak bez kontrowersji związanej z brakiem bezpłatnej aktualizacji.

Tamta sprawa była jednak zaledwie kroplą w morzu obecnych problemów, które zdają się eskalować z godziny na godzinę. Sytuacja wygląda bowiem tak, że gra trafiła wczoraj na promocję na platformie Steam, ale Frogwares zaapelowało poprzez media społecznościowe, aby gracze jej nie kupowali. Jaki jest powód? Jak możemy przeczytać we wpisie - to nie oni są jej autorami.

Informacja pojawiła się na Twitterze ekipy zaledwie 12 godzin temu i choć przekazano, że "więcej wiadomości wkrótce", wciąż nie doczekaliśmy się żadnych szczegółów. A wygląda na to, że czeka na nie spora grupa osób, albowiem w komentarzach pod wpisem można trafić na niezadowolonych konsumentów, którzy zdążyli nabyć grę i czują się niejako oszukani.

Sprawa jest rozwojowa, więc na ten moment ciężko napisać coś więcej. I choć nie mamy oficjalnego potwierdzenia, można wnioskować, że wszystko ma związek z bataliami prawnymi, które toczyły się pomiędzy twórcami i wydawcami w ubiegłym roku. Jak tylko pojawią się nowe szczegóły, na pewno Was o tym poinformujemy.

Źródło: https://www.gamesindustry.biz/articles/2021-02-26-the-sinking-city-developer-asks-users-not-to-buy-its-game-on-steam

Komentarze (29)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper