Iza Łęcka Iza Łęcka 26.02.2021 12:06
Monster Hunter Rise
665V

Monster Hunter Rise zmierza na PC. Capcom potwierdza nowe wydanie

W marcu Monster Hunter Rise zadebiutuje wyłącznie na Nintendo Switchu, ale możemy oficjalnie potwierdzić, że produkcja zmierza również na komputery osobiste. Kolejni gracze mogą szykować się na walkę z potworami.

O potencjalnym pojawieniu się Monster Hunter Rise na komputerach osobistych informowaliśmy w zeszłym roku. Swego czasu Capcom mierzył się z dużym wyciekiem danych, a wśród szczegółów pojawiła się adnotacja dotycząca przeniesienia gry na inną platformę. Dokumenty nie były aktualne, więc nie było pewności co do zgodności doniesień z prawdą, bowiem projekt mógł zostać anulowany.

Okazuje się jednak, że wiadomość była prawdziwa. Podczas wywiadu z Ryozo Tsujimoto (producent) i Yasunorim Ichinose (reżyser) redakcja Fanbyte zapytała o możliwy port. Deweloperzy Capcomu potwierdzili, że Monster Hunter Rise trafi na PC w przyszłym roku, zastrzegając jednocześnie, że prace nad pozycją wciąż trwają.

W marcu najnowsza produkcja osadzona w popularnym uniwersum będzie dostępna wyłącznie na Nintendo Switchu, możemy więc podejrzewać, że Japończycy zadbali o przynajmniej roczną ekskluzywność. We wspomnianych dokumentach nie pojawiły się informacje o edycji na konsole, dlatego wydaje się prawdopodobne, że nie możemy spodziewać się kolejnej porcji ubijania bestii na PlayStation oraz Xboksach.

Warto przypomnieć, że Monster Hunter Rise otrzyma polską lokalizację.

Źródło: https://www.fanbyte.com/news/monster-hunter-rise-is-coming-to-pc-in-2022/

Tagi: Capcom Monster Hunter Monster Hunter Rise