Monster Hunter Rise w polskiej wersji językowej. Zaskakujący ruch Capcomu

News
2244V
Monster Hunter Rise w polskiej wersji językowej. Zaskakujący ruch Capcomu
Iza Łęcka | 18.02.2021, 10:32

Capcom podjął decyzję o braku polskiej wersji Resident Evil Village, jednak czy gracze otrzymają Monster Hunter Rise z rodzimymi napisami? Japończycy przyjęli zaskakującą strategię, której najpewniej nie spodziewali się fani obu serii.

Niespełna godzinę temu informowaliśmy naszą społeczność o braku lokalizacji Resident Evil Village. Zgodnie z wypowiedzią firmy Cenega, to światowy wydawca (Capcom) przyjął wskazane stanowisko w sprawie polskiego tłumaczenia, podejmując jednocześnie decyzję o braku polskich napisów w oczekiwanym horrorze.

Jak się jednak dowiedzieliśmy, produkcją, która zadebiutuje z polskimi napisami, jest Monster Hunter Rise. Informację otrzymał jeden z lokalnych sklepów, który sprawdzał zamówienie od dystrybutora. Warto przypomnieć, że wersja demonstracyjna dostępna czasowo na Nintendo Switchu również otrzymała lokalizację, co mogło być zapowiedzią nowin dla polskich fanów marki.

Dziś to światowy dystrybutor gry decyduje o lokalizacji, dlatego my sobie możemy ściągać gry z Francji czy nawet USA i tam jest PL. Capcom z jakiegoś powodu zdecydował, że warto zlokalizować Monster Hunter Rise

Obecnie czekamy na ostateczne potwierdzenie doniesienia, jednak wiele na to wskazuje, że Japończycy podjęli zaskakującą decyzję – zamiast zająć się lokalizacją oczekiwanego Resident Evil, zdecydowano się na przygotowanie polskich napisów do najnowszego Monster Huntera. Produkcja z wielkimi bestiami, okazałymi mieczami i intensywnymi zmaganiami na pewno w Polsce zaskarbiła sobie serca wielu sympatyków, jednak możemy przypuszczać, że wyczekiwany horror mógłby odnotować lepsze wyniki, jeżeli tylko akcja marketingowa przyjęłaby odpowiednią formę.

Źródło: własne

Komentarze (106)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper