Gaia została anulowana. EA rozwijało grę przez prawie 6 lat

News
1070V
Gaia została anulowana. EA rozwijało grę przez prawie 6 lat
Iza Łęcka | 26.02.2021, 10:14

Od 2015 roku Electronic Arts pracowało nad tajnym tytułem, który nie doczekał się oficjalnej prezentacji, jednak szefowie EA od czasu do czasu wspominali o produkcji. Pomimo wielu lat pracy, rozwój gry Gaia został wstrzymany.

Gaia to kodowa nazwa tajnego projektu Electronic Arts, którego proces produkcyjny rozpoczął się już w 2015 roku. Twórcy z Montrealu mieli zapewnić nowe IP określane przez Elektroników jako „bardzo ambitna, innowacyjna gra, która przekazuje moc i kreatywność w twoje ręce”.

Amerykanie nigdy oficjalnie nie przedstawili założeń pozycji, nad którą pracowało EA Motive – Jade Raymond miała być deweloperką aktywnie zaangażowaną w proces kreacji. Tworzenie nieujawnionej gry było jednak burzliwe. Gdy jesienią 2018 roku wspomniana producentka opuściła studio, tytuł został zresetowany i najwyraźniej nie doczekał się nowej atrakcyjnej koncepcji.

Gaia nigdy nie została oficjalnie zapowiedziana, choć w trakcie zeszłorocznego pokazu Elektronic Arts mogliśmy spojrzeć na kilka ujęć z projektu – zobaczcie poniższy zwiastun od 59 sekundy.

W ostatnich tygodniach producent i wydawca gier przeprowadził przegląd własnych projektów, którego efektem było między innymi anulowanie prac nad Anthem Next. EA podjęło decyzję o rezygnacji z produkcji, jakie mogą nie osiągnąć oczekiwanych rezultatów. Przez niezadowalające wyniki ostatnich tytułów (Anthem, Mass Effect Andromeda), Electronic Arts zmieniło nieco politykę i nie zamierza oferować trybów sieciowych we wszystkich wydawanych grach – między innymi z tego powodu Dragon Age 4 będzie nastawiony na fabułę.

Źródło: https://www.bloomberg.com/news/articles/2021-02-25/electronic-arts-cancels-gaia-game-after-years-in-development

Komentarze (24)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper