Anthem Next nie powstanie! EA anulowało projekt

News
2729V
Anthem Next nie powstanie! EA anulowało projekt
Wojciech Gruszczyk | 24.02.2021, 20:21

Nie mamy dobrych informacji dla graczy, którzy czekali na powrót Anthem. BioWare właśnie potwierdziło, że produkcja nie będzie dłużej rozwijana. Twórcy nie będą mogli rozszerzyć projektu i zapewnić graczom nowej, oczekiwanej jakości.

Na początku miesiąca informowaliśmy, że Anthem Next może zostać anulowane i teraz możemy potwierdzić – produkcja nie otrzyma swojej szansy i Electronic Arts nie zapewni jej drugiego życia. Informacje potwierdził na początku Jason Schreier, a po chwili otrzymaliśmy wiadomość od samych deweloperów.

Studio właśnie potwierdziło, że „przerywa nowe prace nad Anthem (znane również jako Anthem NEXT)”, więc gracze nie mogą już liczyć na przebudowanie systemów, nowe misje oraz poprawiony gameplay. BioWare nie będzie już rozwijać gry i chce ją wspierać „w obecnym kształcie”.

Na blogu BioWare pojawiła się wiadomość od Christiana Dailey'ego, który trafił do studia, by pracować nad Anthem... Niestety, gracze nigdy nie zapoznają się z elementami rozwijanymi od wielu miesięcy:

„Wiem, że będzie to rozczarowujące dla społeczności graczy Anthem, którzy z niecierpliwością czekali na rozwijane ulepszenia. Jest to również rozczarowujące dla zespołu, który wykonywał wspaniałą pracę. A dla mnie osobiście Anthem jest tym, co sprowadziło mnie do BioWare, a ostatnie dwa lata były jednymi z najbardziej wymagających i satysfakcjonujących doświadczeń w mojej karierze”.

Deweloper podkreśla, że „tworzenie gier jest trudne”, a takie decyzje nigdy nie są łatwe, ale studio chce rozwijać kolejne projekty i zespół wzmocni teraz inne ekipy BioWare. Christian Dailey podziękował również fanom za wsparcie.

Źródło: https://blog.bioware.com/2021/02/24/anthem-update/

Komentarze (74)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych