Ranking sprzedaży gier w Wielkiej Brytanii. Exclusive'y ze Switch dominują

News
1002V
Ranking sprzedaży gier w Wielkiej Brytanii. Exclusive'y ze Switch dominują
Bartosz Dawidowski | 22.02.2021, 09:14

Kolejny tydzień za nami. Mamy już okazję przyjrzeć się, jak wyglądała sprzedaż gier w pudełkach na jednym z największych rynków gier w Europie.

Ponownie Nintendo Switch pokazuje swoją siłę - konsola Nintendo rządzi nie tylko w USA, ale też na Starym Kontynencie. W Wielkiej Brytanii ranking sprzedaży pudełkowych wydań gier został opanowany przez exclusive'y ze Switch. Przede wszystkim przez Super Mario 3D World + Bowser's Fury, które już drugi tydzień znajduje się na pierwszej pozycji w rankingu. Na drugim miejscu listy uplasowała się FIFA 21, a kolejne miejsca należały do Mario Kart 8: Deluxe, Animal Crossing: New Horizons.

Czemu Mario Kart 8: Deluxe wciąż rozchodzi się tak dobrze? Ma to związek z łączeniem tego tytułu w pakietach z konsolą Switch. Na rynku brytyjskim w ostatnich tygodniach brakuje zwykłych wydań konsol, więc zainteresowani klienci mają do dyspozycji tylko wydania pakietowe. Dzięki temu sprzedaż Mario Kart 8 zwiększyła się o 19% - a gra wskoczyła z miejsca 5 na 3.

Ranking sprzedaży gier w UK (wydania pudełkowe, ostatni tydzień):

  1. Super Mario 3D World + Bowser's Fury
  2. FIFA 21
  3. Mario Kart 8: Deluxe
  4. Animal Crossing: New Horizons
  5. Call of Duty: Black Ops Cold War
  6. Minecraft (Switch)
  7. Grand Theft Auto 5
  8. Ring Fit Adventure
  9. Spider-Man: Miles Morales
  10. Just Dance 2021

Źródło: https://www.gamesindustry.biz/articles/2021-02-21-super-mario-3d-world-holds-off-fifa-resurgence-uk-boxed-charts

Komentarze (0)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych