Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 19.02.2021 23:27
World of Warcraft: The Burning Crusade Classic
602V

World of Warcraft: The Burning Crusade Classic zapowiedziane. Zobaczcie powracający dodatek

World of Warcraft Classic okazało się sukcesem, więc Blizzard idzie za ciosem. Na BlizzConline właśnie zapowiedziano wielki powrót The Burning Crusade. Rozszerzenie zmierza na rynek i trafi do graczy jeszcze w 2021 roku.

World of Warcraft: The Burning Crusade Classic nie jest wielką niespodzianką, ponieważ Blizzard przed czasem opublikował informacje dotyczące dodatku. Możemy teraz jednak spojrzeć na materiał i przygotować się na wielką premierę.

Twórcy zamierzają rozwijać World of Warcraft w dwóch liniach czasowych, ponieważ nadal gracze będą mogli poznawać najnowsze przygody, a jednocześnie na rynku będzie rozwijana „klasyka”. Rozszerzenie zostanie udostępnione za darmo dla klientów – wystarczy płacić abonament.

Na wydarzeniu potwierdzono, że gracze otrzymają nawet możliwość pozostania na zwykłym World of Warcraft Classic – dla tych osób zostaną przygotowane specjalne serwery, gdzie zainteresowani nie będą musieli przejmować się najnowszym konfliktem.

Blizzard potwierdził powrót następujących elementów: 

  • Zniszczony świat Rubieży: Gracze będą przemierzać zdradzieckie szlaki wijące się wśród szczytów Gór Klingi (Blade's Edge Mountains), w które lękają się zapuszczać nawet potężne smoki. Wyruszą na łowy z nieskażonymi mocą spaczenia orkami – Mag'harami – wśród latających wysp Nagrandu i staną do walki z demonicznymi agentami Płonącego Legionu w Czarnej Świątyni (Black Temple) – a to zaledwie początek niesamowitych przygód!
  • Dwie nowe, grywalne rasy: Gracze staną do boju po stronie Hordy jako spragnione magicznej mocy krwawe elfy lub dołączą do armii Przymierza jako draenei – wygnańcy z Rubieży poszukujący nowego domu.
  • Bramy Areny staną otworem: Miłośnicy starć w trybie PvP mogą zebrać zaufanych sojuszników, aby dowieść swego męstwa w rozgrywkach 2 na 2, 3 na 3 lub 5 na 5 na Arenach, np. w Pierścieniu Próby (Ring of Trials) czy też w Kręgu Krwi (Circle of Blood).
  • Ulotne chwile na grzbietach skrzydlatych wierzchowców: Zanurkujcie w kłębiące się obłoki chaotycznej Burzy Otchłani (Netherstorm) i szybujcie ponad skażoną spaczeniem Doliny Cienistego Księżyca (Shadowmoon Valley) niesieni na grzbietach latających wierzchowców, których będziecie mogli dosiąść w Rubieży.
  • Wymagające podziemia i rajdy: Ukończcie podziemia dla 5 graczy położone w wyciosanej z litego kryształu Twierdzy Burz (Tempest Keep) i udajcie się do Jaskiń Czasu (Caverns of Time), gdzie bohaterowie Azeroth mogą stać się świadkami najważniejszych momentów w historii świata. Zbierzcie drużynę złożoną z 10 śmiałków i przypuśćcie szturm na ponurą wieżę Karazhan, aby przygotować się na decydujące starcie z arcydemonem Kil'jaedenem w 25-osobowym rajdzie Płaskowyż Słonecznej Studni (Sunwell Plateau). 
  • Nowe możliwości dla bohaterów: Poddawajcie obróbce szlachetne kamienie, które będzie można osadzić w elementach waszego ekwipunku dzięki nowej profesji – jubilerstwu. Opowiedzcie się po stronie Aldorów lub Widzących (Scryers) w mieście Shattrath i zdobywajcie jedyne w swoim rodzaju nagrody. Stwórzcie paladyna w służbie Hordy lub szamana będącego na usługach Przymierza i zobaczcie, jak wiele ma do zaoferowania nowy dodatek.

W kilku słowach dodatek zapowiedział J. Allen Brack, prezes Blizzard Entertainment:

„Społeczność graczy w World of Warcraft dała nam swego czasu jasno do zrozumienia, że oczekują od nas stworzenia WoW Classic. Dziś chcą kontynuować tę niezwykłą podróż w zniszczonym świecie The Burning Crusade. Od czasu premiery WoW Classic opublikowaliśmy liczne aktualizacje zawartości gry i dowiedzieliśmy się wiele na temat oczekiwań współczesnych graczy. Wykorzystujemy tę wiedzę, aby sprawić, że nowe przygody czekające na fanów klasycznej odsłony World of Warcraft w Rubieży będą co najmniej tak epickie, jak te dotychczasowe, zarówno dla weteranów powracających po latach na drugą stronę Mrocznego Portalu, jak i dla nowych rekrutów Przymierza i Hordy”.

Tagi: World of Warcraft World of Warcraft: The Burning Crusade World of Warcraft: The Burning Crusade Classic