Destiny 2 - Bungie przeprasza za nazistowskie hasło w grze

News
1422V
Destiny 2 - Bungie przeprasza za nazistowskie hasło w grze
Mateusz Wróbel | 19.02.2021, 19:48

Twórcy Destiny 2 przypadkowo nawiązali nazwą jednego z wyzwań do niemieckiego sloganu - deweloperzy dziękują graczom za zwrócenie uwagi.

Destiny 2 oferuje swojej społeczności w każdym tygodniu nowe wyzwania - te wchodzące w skład specjalnego wydarzenia o nazwie Sezon Wybrańców rozwścieczyły część odbiorców. Powodem była nazwa czynności, która nawiązywała do nazistowskiego sloganu.

Ostatni sezon ww. eventu dotyczył krwawej wojowniczki o imieniu Cabal, co było jednoznaczne z tym, że cotygodniowe wyzwania będą skupiać się przede wszystkim na eliminacji wrogów. Jedno z nich brzmiało - w polskiej wersji językowej - "Krew i honor", co w tłumaczeniu na język niemiecki daje nam: "Blut und Ehre", czyli jeden ze sloganów używanych przez hitlerowską młodzież w przeszłości.

W oficjalnym komunikacie Bungie, wysłanym do portalu Kotaku, możemy przeczytać, że: "był to wyłącznie przypadek, a jakiekolwiek powiązania sieciowego tytułu z antysemityzmem są całkowicie niezamierzone - Bungie jest mocno zaangażowane w integrację i prawa człowieka i nigdy nie będzie opowiadać się za antysemityzmem. [...] Przepraszamy wszystkich naszych graczy za zaistniałą sytuację i jesteśmy wdzięczni za zwrócenie naszej uwagi".

Przypomnijmy, że do 2025 roku Bungie zaoferuje graczom nowe IP.

Źródło: własne

Komentarze (30)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper