Valve usunęło ze Steama grę od osoby, która manipulowała ocenami

News
771V
Valve usunęło ze Steama grę od osoby, która manipulowała ocenami
Mateusz Wróbel | 19.02.2021, 19:14

Jeden z twórców amatorskich tytułów manipulował ocenami na Steamie. Valve to zauważyło i zbanowało dewelopera.

Steam już od paru lat jest zasypywany pomniejszymi produkcjami - jedne z nich przechodzą bez echa, a drugie stają się większymi bądź mniejszymi sukcesami. Tak jak chociażby Valheim, którego niespełna tydzień po premierze miało w swoim katalogu ponad milion graczy. Niektórzy twórcą chcąc wybić się na tle innych próbują zrobić coś, o czym usłyszy cały świat. Nie inaczej postąpił twórca tytułu Emoji Evolution, który postanowił manipulować ocenami graczy. 

Steam przedstawia oceny danego tytułu tuż po wejściu na jego kartę - znajdują się one nad datą premiery produktu i dzielą na kilka kategorii w zależności od tego, jakie opinie zbiera zaoferowana pozycja. W przypadku Emoji Evolution średnia ocen była na poziomie "mieszanym", więc twórca postanowił w pewnym momencie zmienić nazwę swojego studia na "Very Positive", co spowodowało lekkie zamieszanie na karcie gry.

Po zmianie nazwy zespołu niektóre osoby mogły wziąć pod uwagę jedynie dopisek "Mostly Positive", co jest jednoznaczne z tym, że produkcja została bardzo ciepło przyjęta przez graczy. Valve, gdy tylko dowiedziało się o tej zagrywce, zbanowało dewelopera i usunęło jego grę z platformy, o czym poinformował on sam za pomocą Twittera.

Warto w tym momencie przypomnieć, że Apple zmusza Valve do współpracy. Korporacja chce zniszczyć Epic Games z pomocą danych od twórców serii Half-Life.

Źródło: https://gamerant.com/valve-bans-developer-steam-named-company-positive/

Komentarze (4)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper