PS5 ma wkrótce otrzymać ważną aktualizację. Sony zadba o istotną funkcję i wyeliminuje problem

Plotka
5221V
PS5 ma wkrótce otrzymać ważną aktualizację. Sony zadba o istotną funkcję i wyeliminuje problem
Iza Łęcka | 18.02.2021, 12:16

Inżynierowie Sony pracują nad ważną aktualizacją do PS5. Nowy firmware ma zostać wydany w połowie marca i tym razem nie będzie uwzględniał zwykłych poprawek stabilności. Japończycy mogą wyeliminować jedną z bolączek nowej generacji i zapewnić oczekiwaną funkcję.

Wczoraj Microsoft ujawnił funkcję FPS Boost, która poprawi jakość rozgrywki w starszych grach na Xboksach Series X|S. Automatycznie pojawiły się opinie entuzjastów marki PlayStation, którzy również wyczekują na nowości, tymczasem z pomocą przyszedł Tidux.

Informator związany z PlayStation potwierdził, że trwają prace nad ważną aktualizacją PS5, która zostanie wydana w połowie przyszłego miesiąca. Zgodnie z jego słowami, inżynierowie mają skupiać się na wsparciu VRR (firma w listopadzie zapowiedziała prace) oraz poprawie rozgrywki w rozdzielczości 4K przy 120 klatkach na sekundę.

Wydaje się bardzo prawdopodobne, że w drugim przypadku rozwiązane zostaną niedogodności, przez które część właścicieli telewizorów Samsunga nie mogła korzystać ze wszystkich atutów PlayStation 5. Na początku miesiąca producent TV informował o pracach nad łatką, jaka miałaby trafić na rynek w marcu.

Tidux wspomina, że następny firmware PS5 zaoferuje jeszcze inne funkcje, ale obecnie nie możemy potwierdzić, nad jakimi opcjami pracują przedstawiciele PlayStation.

Źródło: Twitter: Tidux

Komentarze (134)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper