PS5 otrzyma bardzo ważną aktualizację. Sony naprawi rozgrywkę w 4K + 120 fps i HDR w telewizorach Samsunga

News
3533V
PS5 otrzyma bardzo ważną aktualizację. Sony naprawi rozgrywkę w 4K + 120 fps i HDR w telewizorach Samsunga
Wojciech Gruszczyk | 01.02.2021, 16:22

Sony pracuje nad bardzo ważną aktualizacją, która na pewno zainteresuje wielu graczy. Japońska korporacja dba o poprawę jakości gry i doświadczenia posiadaczy telewizorów Samsunga. Informację potwierdza producent.

Marka Samsung jest znana i ceniona na całym świecie, więc nic dziwnego, że wielu graczy i posiadaczy PlayStation 5 ma w swoich domach najnowsze propozycje producenta. Okazuje się jednak, że niektóre modele (Q80T, Q90T i Q900R) nie oferują pełnych wrażeń graczom na PS5.

Klienci Samsunga dostrzegli, że HDR nie działa odpowiednio podczas rozgrywki w rozdzielczości 4K ze 120 klatkami na sekundę. Jedyną aktualnie opcją jest zmniejszenie częstotliwości odświeżania do 60Hz lub wyłączenie funkcji High Dynamic Range.

Część poszkodowanych sądziło, że problemem są telewizory i prosiło firmę Samsung o reakcję. Jak się jednak okazuje – to Sony musi zaktualizować PlayStation 5:

„Błąd został zlokalizowany i oczekuje się, że Sony wyda aktualizację w marcu, aby umożliwić 4K ze 120 fps i HDR. Proszę aktualizować PlayStation do najnowszego oprogramowania. Telewizor nie wymaga aktualizacji (ale zalecamy, aby zawsze mieć najnowszy firmware ze względu na stabilność i bezpieczeństwo). Telewizor nie wymaga również naprawy, więc nie musisz kontaktować się z pomocą techniczną”

Sony ma już pracować nad łatką, która zostanie wydana w przyszłym miesiącu. Sytuacja jest interesująca, ponieważ Japończycy dotychczas nie zapowiadali nowych firmware, ale najwidoczniej Samsung otrzymał już stosowną zapowiedź.

Warto przypomnieć, że Samsung przedstawił ostatnio telewizory dla graczy oraz wrzucił do sklepu 110-calowy model The Wall.

Źródło: https://wccftech.com/ps5-system-update-4k-120hz-hdr-samsung/

Komentarze (119)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper