Metal Gear Solid: The Board Game może nie trafić do graczy. Twórca stracił licencję na przygotowanie tytułu

Gry
941V
Metal Gear Solid: The Board Game może nie trafić do graczy. Twórca stracił licencję na przygotowanie tytułu
Wojciech Gruszczyk | 16.02.2021, 19:05

Planszówka Metal Gear Solid została zapowiedziana w 2019 roku, ale twórca wciąż próbował zrealizować wizję. Okazuje się jednak, że Metal Gear Solid: The Board Game może nigdy nie powstać, ponieważ autor stracił możliwość wydania projektu.

Od pierwszej zapowiedzi Metal Gear Solid: The Board Game minęło już sporo czasu, ale Emerson Matsuuchi stale kontaktował się z graczami prezentując postęp prac nad tytułem i przedstawiał między innymi kolejne figurki. Twórca chciał finalizować prace nad tytułem, ale stracił licencję, przez którą może nigdy nie wydać produkcji.

Dalsza część tekstu pod wideo

Projektant potwierdził na forum, że IDW Games wycofało się z tytułem, przez co on sam postanowił zająć się projektem. Zaoferował firmie, że wyłoży pieniądze, sam sfinansuje ostatni etap prac, a nawet wykupi udziały IDW, ale nawet w tej sytuacji nie udało mu się zadbać o grę.

Emerson Matsuuchi ma już pełne prawa do pozycji, ale nie posiada licencji, która należała do wydawcy – IDW Games nie chce jednak wrzucić pozycji na rynek. Teraz wszystko zależy od Konami, ale autor tak naprawdę nie wie, czy będzie mógł kiedykolwiek zaoferować produkcję graczom:

„Skontaktowałem się i poprosiłem o pomoc przyjaciela, który jest prawdziwym [sic] ekspertem w dziedzinie licencjonowania i ma powiązania z Konami. Nie ma gwarancji, że nasze wysiłki przyniosą owoce. Nadal jestem optymistą, że uda nam się wprowadzić grę MGS na rynek i do cierpliwych fanów, którzy wciąż czekają”.

Aktualnie trudno powiedzieć, co tak naprawdę z graczami, którzy wyłożyli ponad 100 dolarów na Metal Gear Solid: The Board Game.

Źródło: https://www.polygon.com/2021/2/16/22285559/metal-gear-solid-board-game-idw-konami-canceled

Komentarze (9)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper