Iza Łęcka Iza Łęcka 16.02.2021 12:57
Kafejki internetowe x kryptowaluty
1025V

Kafejki internetowe są zamieniane w kopalnie kryptowalut. Właściciele podążają za „większymi zyskami”

Na świecie nie brakuje miejsc, w których wciąż prężnie działają kafejki internetowe. Knajpki dla graczy zaczynają być jednak przekształcane w kopalnie kryptowalut, bowiem nowa działalność okazuje się znacznie bardziej dochodowa.

Kafejki internetowe są oazą dla sympatyków wirtualnej rozgrywki, którzy wspólnie ze znajomymi ogrywają ulubione tytuły, tymczasem w Wietnamie zapoczątkowany został nowy trend. Pierwsza miejscówka została oficjalnie zamieniona w kopalnie kryptowalut - jak się okazuje, właściciele, przyglądając się obecnej sytuacji na świecie, zmodyfikowali zakres swojej działalności. Decyzje o nowym biznesie zostały podyktowane znacznie wyższymi dochodami.

We wpisie przedstawiającym zmiany przedsiębiorca zapowiedział, że może pomóc innym w przebranżowieniu, ponieważ aktualne zyski z kopania cyfrowej waluty są zaskakująco opłacalne. Wiadomość pojawia się w kolejnych mediach, a poniższe zdjęcia spotykają się ze sporym odzewem w Sieci. Szef wietnamskiej kafejki, który ochoczo zachęca do zmiany branży, ma jednak bardzo ułatwione zadanie, ponieważ prowadzi również sklep z częściami do komputerów, więc posiada dostęp do najmocniejszych kart graficznych ułatwiających wydobywanie kryptowalut.

Warto przypomnieć, że zainteresowanie kryptowalutami trwa w najlepsze - górnicy nie tylko posługują się zestawami liczącymi kilkadziesiąt kart GeForce RTX 3080, ale i wykorzystują najnowsze laptopy wyposażone we wspomniane urządzenia. NVIDIA natomiast zapowiedziała dostarczenie na rynek starszych modeli kart, które miałyby nieco zaspokoić popyt na sprzęt.

Kafejki internetowe są zamieniane w kopalnie - 1

Kafejki internetowe są zamieniane w kopalnie - 2

Źródło: https://www.tweaktown.com/news/77856/internet-cafes-turn-to-crypto-mining-saying-profits-are-higher/index.html

Tagi: Kafejki internetowe kryptowaluty