Iza Łęcka Iza Łęcka 08.02.2021 08:19
Kopalnia kryptowalut z laptopami RTX - Chiny
2249V

Kopalnia kryptowalut z laptopami RTX. Chińczycy wykupują kolejny sprzęt

Już wkrótce problemem może być nie tylko wykupienie nowoczesnej karty graficznej, ale również laptopów z najmocniejszymi GPU. Wartość kryptowalut osiągnęła na tyle wysoki poziom, że Chińczycy zaczęli tworzyć kopalnie, wykorzystując przenośne komputery.

Zainteresowanie kryptowalutami nie maleje, a trzykrotny wzrost wartości Ethereum (ETH) sprawia, że górnicy decydują się na ruch, który jeszcze kilka miesięcy temu nie był opłacalny. Chińczycy zaczęli zaopatrywać się w najnowsze laptopy z kartami graficznymi GeForce RTX 30, by przy ich użyciu zdobywać pieniądze. Inwestycja jest droższa, jednak na tyle opłacalna, by do powstawania kopalń wykorzystywać przenośne komputery.

Obecnie zakup najnowszych kart graficznych w normalnej cenie jest w zasadzie niemożliwy, gdyż sprzęt jest masowo wykupywany przez handlarzy oraz górników. Entuzjaści kryptowalut mają ustawiać się przed fabrykami producentów, by omijając pośredników, zdobywać wszystkie dostępne egzemplarze GPU. Przedsiębiorstwom się to opłaca, ponieważ zainteresowani płacą więcej (zazwyczaj o 1/3 wyższa cena niż zwykły dystrybutor), jednocześnie otrzymując ograniczoną gwarancję lub nie mając żadnego zabezpieczenia na sprzęt.

Świadkami identycznej sytuacji możemy stać się również w przypadku laptopów, bowiem coraz więcej mówi się, że w przyszłości pojawi się spory problem z kupieniem kolejnego sprzętu.

Wydobywanie kryptowalut jest niezwykle opłacalne – w Sieci pojawił się materiał, na którym autorka wybrała się na kawę do Starbucksa z laptopem wyposażonym w RTX 3060 i w 2 godziny zdołała zgromadzić 0,00053 ETH, co odpowiada wartości 0,89 dolara.

Kopalnia kryptowalut z laptopami RTX 1

Kopalnia kryptowalut z laptopami RTX 2

Źródło: https://videocardz.com/newz/chinese-gpu-miners-are-now-bulk-buying-geforce-rtx-30-laptops-to-mine-ethereum

Tagi: GeForce kryptowaluty NVIDIA RTX rtx 30