NVIDIA ma problemy z najnowszymi GPU, więc planuje dostarczać starsze karty graficzne

News
1967V
NVIDIA ma problemy z najnowszymi GPU, więc planuje dostarczać starsze karty graficzne
Iza Łęcka | 15.02.2021, 12:53

NVIDIA nie posiada możliwości zapewnienia odpowiedniej liczby najnowszych GPU, więc planuje nieco zmienić strategię i udostępnić na rynku starsze modele sprzętu. Powracające karty graficzne mają stać się rozwiązaniem dla klientów, którzy nie zamierzają dłużej czekać na serię RTX 30, a chcą usprawnić swoje PC.

NVIDIA to kolejna firma mierząca się z wielkimi problemami z dostarczeniem najnowszego sprzętu. GeForce RTX 30 okazują się idealną propozycją dla górników kryptowalut, co więcej, nawet część laptopów stało się celem fanów cyfrowej waluty.

Producenci wiedzą, że w najbliższych tygodniach nie będą mogli zaspokoić ogromnego zapotrzebowania rynku, więc postanowili wrzucić na rynek starsze karty graficzne – RTX 2060 i GTX 1050 Ti mają pomóc w zaspokojeniu popytu.

Przypomnijmy, że braki w serii 30 spowodowały, że ceny wszystkich kart graficznych są zawyżone – nawet starsze modele są znacznie droższe niż miało to miejsce jeszcze kilkanaście miesięcy temu. Dla przykładu, w styczniu 2019 roku RTX 2060 był sprzedawany za 350 dolarów, tymczasem obecnie trafia do nowych właścicieli za 750-800 dolarów.

Włodarze amerykańskiego przedsiębiorstwa zdają sobie sprawę z niedogodności, więc zaplanowali wyprodukowanie starszych kart graficznych, które nie wymagają najnowszych komponentów – to właśnie przez nie trudno zadbać o stworzenie oczekiwanej liczby serii 30. Jednocześnie starsze modele GTX 1050 Ti, ze względu na brak wymaganej ilości pamięci, nie są w kręgu zainteresowań górników kryptowalut.

Producent wydał krótkie oświadczenie dla redakcji PC Gamer, w którym podkreślił, że zwrot „ożywienie” starszych GPU (GeForce RTX 2060 i GTX 1050 Ti) jest niewłaściwy, bowiem produkcja tych kart graficznych nigdy nie została zakończona. Aktualnie jednak NVIDIA będzie mogła zaspokoić „niezwykle wysokie” zapotrzebowanie.

Warto przypomnieć, że pod koniec lutego ma zadebiutować GeForce RTX 3060, jednak nie powinniśmy liczyć na wyprodukowanie gigantycznej liczby urządzeń i dogodniejszego dostępu do GPU.

Źródło: https://www.gamespot.com/articles/nvidia-is-bringing-back-older-gpus-to-deal-with-shortages/1100-6487537/

Komentarze (93)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper