Valheim z nowymi rekordami i dużym problemem. Gra małego zespołu stała się hitem Steam

News
1411V
Valheim z nowymi rekordami i dużym problemem. Gra małego zespołu stała się hitem Steam
Wojciech Gruszczyk | 15.02.2021, 19:03

Valheim to najnowszy hit Steam, który osiąga sukces za sukcesem. Skromny zespół musi radzić sobie z wielką popularnością produkcji oraz nowymi problemami. Deweloperzy jednak nie zwalniają i stale pracują nad poprawą gry.

Valheim cieszy się popularnością od początku miesiąca, ale deweloperzy dzisiaj potwierdzili wyjątkowy wynik. Już 2 mln graczy kupiło produkcję o wikingach i bez wątpienia jest to wielki sukces gry, która została przygotowana przez zaledwie pięć osób.

Tytuł Iron Gate zaliczył bardzo dobry start i w ostatni weekend na serwerach Valheim bawiło się jednocześnie 360 000 graczy. Jest to fantastyczny wynik, który potwierdza, że pozycja jest aktualnie jedną z najpopularniejszych gier na rynku.

Richard Svensson, który początkowo rozwijał Valheim w pojedynkę, wspomniał, że aktualnie przyszłość zespołu jest bezpieczna:

„Myślę, że na jakiś czas nasza przyszłość jest bezpieczna. Valheim nie został stworzony w pośpiechu, to produkt ponad trzech lat ciągłego rozwoju, z funkcjami dodawanymi i testowanymi przez podstawowy zespół pierwszych graczy. Również jako projektant nie lubię podążać za popularnymi konwencjami, ale staram się iść własną drogą, wydaje się, że to się sprawdziło.”

Valheim cieszy się wielką popularnością, ale mierzy się także z pierwszymi problematycznymi bugami. Twórcy potwierdzili, że „world-destroyer bug” może skasować nasz stan rozgrywki, więc zainteresowani powinni wykonać kopię zapasową plików.

Aktualnie zespół zaleca także wyłączać produkcję przez normalne wylogowanie się, a nie przez szybkie zamykanie gry (ALT + F4). Poniżej możecie sprawdzić, jak wykonać kopię zapasową plików.

Źródło: https://www.gamespot.com/articles/valheim-sells-2-million-copies-a-huge-result-for-a-game-made-by-5-people/1100-6487556/ https://www.gameinformer.com/2021/02/15/valheim-world-destroyer-bug-warning-issued-what-to-do-while-waiting-for-a-fix

Komentarze (23)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper