Resident Evil Outrage (Revelations 3) trafi na sześć platform - pierwsze szczegóły nt. dużego projektu Capcomu

News
2971V
Resident Evil Outrage (Revelations 3) trafi na sześć platform - pierwsze szczegóły nt. dużego projektu Capcomu
Mateusz Wróbel | 14.02.2021, 15:41

AestheticGamer zdradził wiele szczegółów nt. Resident Evil Revelations 3, które będzie prawdopodobnie nosiło podtytuł Outrage.

Pierwszy raz o Resident Evil Revelations 3 (kojarzone wśród niektórych jako Resident Evil Outrage) usłyszeliśmy w zeszłym roku, a dokładniej to pod koniec listopada. Wtedy też jeden z insiderów wspomniał, iż Capcom opracowuje nowego Residenta, który pojawi się m.in. na Switchu.

Plotki te nasiliły się dzisiaj, bowiem AestheticGamer, osoba, która zdradziła dokładnie plany Capcomu dot. prezentacji Resident Evil Village, ponownie zabrał głos w temacie nowej części podserii Revelations. Według niego gra jest projektowana przede wszystkim z myślą o konsoli Nintendo Switch, ale w późniejszym terminie ujrzy światło dzienne także na PlayStation 4, PlayStation 5, Xboksie One oraz Xboksie Series X|S.

Resident Evil Revelations 3 jest tworzone na autorskim silniku RE Engine w wersji, na której oparte było chociażby Resident Evil VII: Biohazard. Kod ten jest używany przez Capcom również w przypadku projektowania Monster Hunter Rise zmierzającego na urządzenie Nintendo. Co więcej, Japończycy nie oszczędzają pieniędzy na RE:R3 - budżet projektu ma być podobny do tego, którego przeznaczono dla Resident Evil Village.

Gra ma opowiedzieć historię postaci, którą doskonale powinni kojarzyć fani kultowej marki. Mowa tutaj o Rebecce Chambers, choć trzeba zaznaczyć, że nie będzie ona jedyną grywalną bohaterką. Deweloperzy chcą zaimplementować do rozgrywki jeszcze dwie postacie - także znane osobom zaznajomionym z serią.

Informator, którego informacje dotyczące marki Resident Evil niemalże zawsze się sprawdzają, zaznaczył, że Capcom pierwotnie planował nazwać swój nadchodzący tytuł Revelations 3, ale koniec końców zdecydowano, iż będzie nosił podtytuł Outrage. Jego pierwsze ujawnienie ma odbyć się pod koniec tego roku lub na początku kolejnego.

Źródło: https://gamingbolt.com/resident-evil-outrage-details-leaked-by-insider-out-in-late-2021-or-early-2022-timed-switch-exclusive-and-more

Komentarze (37)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper